cz klávesnice

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
sikulamat
Příspěvky: 12
Registrován: 29 srp 2018 08:34

cz klávesnice

Příspěvek od sikulamat » 04 zář 2018 21:38

Dobrý den,
rád bych přesedlal z orig. Alu malé klávesničky pro Mac na běžnou plastovou s kompletními popisky v cz. V obchodě CZC mi řekli, že je možné koupi klasiku pro win a přemapovat ji na Mac. Zvládne to běžný uživatel? Jednak mi jde o to, že nechci platit několik tisíc za orig rozšířenou a jednak mě nevyhovují tak moc placaté tlačítka. Jako začátečníka u Mac, který je zvyklí na stovky různých modelů klávesnic pro win (kde mnohé jsou skutečně skvělé), mě překvapuje u Mac jen dva Alu modely.
Takže jak tedy přemapovat win klávesnici na Mac? (případně existuje někde v nabídce nějaká alternativa jak pro win do cca700,- ?)
Děkuji.

Uživatelský avatar
emkei
Příspěvky: 577
Registrován: 31 črc 2012 08:18

Re: cz klávesnice

Příspěvek od emkei » 05 zář 2018 04:22

Po propojeni klavesnice by mel nabehnout Keyboard Setup Assistant. A dale dle 'navodu'. Nebo:
System preferenes - Keyboad - Modifier Keys
A tam navolit klavesy dle potreby, resp. dle puvodniho rozlozeni mac (nejcasteji staci otocit Command a Option)
life sucker × air consumer

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: cz klávesnice

Příspěvek od rony » 05 zář 2018 05:45

pouzivat PC/mac klavesnice ide krizovo - ja mam mac keyboard k windows10, mal som logitech ku mac mini. Vsetko ide ;-)

Nevylucujem, ze niektore exotickejsie klavesnice nesplnia ocakavania.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Odpovědět