Icloud drive

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
daajen
Příspěvky: 3
Registrován: 30 zář 2018 17:25

Icloud drive

Příspěvek od daajen » 30 zář 2018 17:34

Už si opravdu nevím rady a prosím o pomoc.
Nějakým způsobem (nevím jak) jsem si na ICloud drive dala celou složku z Macbooku. Tzn. veškerá data které mám v PC a ta prostě nejde smazat. Z Finderu nelze nijak, vůbec se nenabídne koš. Mazat jde v uvozovkách jen z iCloudu, přejdu tedy tam, zvolím iCloud drive a kliknu na složku dám ikonu koše a ono mi to opakovaně píše že nastala neočekávaná chyba a zase mi ta složka naskočí.
Jde mi v podstatě o to, že mám úplně zaplněný cloud a nestahují se mi nové fotky. A další potíž, když si je teda pošlu e-mailem, aby jsem je dostala do PC tak mi to pošle jen pár fotek a pak mi přijde že zpáva nelze doručit a už si nepošlu ani nic. Kabel stáhnout to taky nejde. Předpokládám že priorita bude smazat tu složku z drive, ale jak?

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Icloud drive

Příspěvek od ra3662 » 30 zář 2018 18:32

A co se odhlásit z icloud a smazat přes web?

daajen
Příspěvky: 3
Registrován: 30 zář 2018 17:25

Re: Icloud drive

Příspěvek od daajen » 30 zář 2018 21:39

V telefonu jsem si zakázala iCloud drive, ale složka je pořád plná. A když ho v telefonu povolím stejně to přes cloud nejde smazat. Nevím jestli to jde mazat v telefonunu, ale mazat se pokouším na PC tzn. přes web stránky. Jiná rada pls?

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Icloud drive

Příspěvek od Hajnejch » 30 zář 2018 21:54

A ty data máte někde zálohovaná nebo je máte jen v iCloudu Drive? Protože tím smazáním z iCloud Drive se vám automaticky smažou všude. A když tu složku přetáhnete do koše tak se nesmaže?

daajen
Příspěvky: 3
Registrován: 30 zář 2018 17:25

Re: Icloud drive

Příspěvek od daajen » 01 říj 2018 20:45

To už jsem zjistila, že se mi to smaže na všech zařízeních. Našla jsem tuto složku v mobilu, když jsem hledala proč mám plný cloud, když tam mám jen 20 fotek. Smazala jsem to z phonu a bylo to pryč i z PC. Tak jsem obnovila a složku dala v kopii do PC do jiné složky, tak jí mám v PC 2x, jednou ve složce a jednou na iCloud drive. Předpokládám, že to smažu z drivu, tak mi to v PC zůstane.

Smazat to z drivu, ale nejde, takže nemůžu zjistit jestli mi ta kopie složky v macu zůstane nebo ne. Pořád to hlásí, že nastala chyba a složka nebyla smazána. Cloud mám pořád beznadějně plný.

V telefonu drive zakázaný a vypnutý takže v telefonu tu složku už nevidím, ale je na cloudu prostě pořád je. Prosím pomoc.

Odpovědět