História notifikácií

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
cobr4in
Příspěvky: 183
Registrován: 22 črc 2016 01:42

História notifikácií

Příspěvek od cobr4in » 01 říj 2018 13:50

Čau,

chcem sa spýtať, ako funguje história notifikácií? Lebo občas mi notifikácia zmizne zo Zamknutej obrazovky a presunie sa do Centra hlásení (história notifikácií). Čiže na Zamknutej obrazovke mi ju už nezobrazuje a musím scrollovať nižšie.

Díky.
iPhone Xs

Anndy
Příspěvky: 173
Registrován: 18 zář 2012 12:07

Re: História notifikácií

Příspěvek od Anndy » 01 říj 2018 20:56

Na lockscreene je len dovtedy kým sa neodomkne mobil. Lebo veď si ju už videl a teda ak si ju “nepoužil” tak sa uloží do histórie. Lebo lockscreen je len pre nové notifikácie ktoré sa objavia keď si mobil nemal zapnutý.

A btw - notifikácie/oznámenia si môžeš nastaviť, kde sa majú ukazovať.

cobr4in
Příspěvky: 183
Registrován: 22 črc 2016 01:42

Re: História notifikácií

Příspěvek od cobr4in » 01 říj 2018 21:21

To som si práve myslel, ale nie je to tak. Napr. FB Messenger - objaví sa na lock screene, ale zostane tam, aj ak mobil odomknem a znova zamknem. Ale po čase sa presunie do histórie. No Gmail nie, ten zostane na lock screene furt. Kontroloval som nastavenia, avšak tieto dve appky mám nastavené rovnako.
iPhone Xs

Anndy
Příspěvky: 173
Registrován: 18 zář 2012 12:07

História notifikácií

Příspěvek od Anndy » 01 říj 2018 22:16

Musíš sa dostať k ploche. Nielen odomknúť. Teda neviem aký iOS máš. Ale štandardne by sa to malo chovať tak. Mne sa to tak chová
Ale fcb a Gmail nepoužívam.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: História notifikácií

Příspěvek od rony » 02 říj 2018 05:45

bsetko si nastavis aj v Settings, Notifikacie, per aplikacia.

ci ma vobec byt. ci ma mat zvuk, ci ma mat badge, ci ma len prebliknut, ci sa ma ukazat aj na lockscreene alebo az po odomknuti v tapete, ci ma byt v tapete...
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

cobr4in
Příspěvky: 183
Registrován: 22 črc 2016 01:42

Re: História notifikácií

Příspěvek od cobr4in » 02 říj 2018 11:20

Aha, tak už tomu asi rozumiem, ale chcem sa ešte spýtať, presúva sa to tam aj časovo alebo len pri odblokovaní na home screen?
iPhone Xs

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: História notifikácií

Příspěvek od rony » 02 říj 2018 14:48

vsetko je ako to ma byt.

ked nejakej appke vypnes notifikaciu na lockscreen, len sa nerozsvieti obrazovka ani ju neuvidis na lockscreene.

je to len psychologicky efekt - vyfiltrujes sprostosti, ktore maju cas az na dobu, ked otvoris iPhone.

a co ti brani vbehnut do menu Nastaveni, Notifikace a skusit si to, moj popis je celkom presny, ale rozdelenie notifikacii na uplne hovadiny (ziadne notifikacie), blbiny (zrusit otravovanie z lockscreenu), obycajne notifikacie (len sa zobrazi ale nepipne), dolezite (pipne, zasvieti aj v lockscreen), to si rozdeluj ty :)

ale je to dobry tip ako zredukovat zavislost na matlani mobilu kazdych pat minut :-)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Anndy
Příspěvky: 173
Registrován: 18 zář 2012 12:07

Re: História notifikácií

Příspěvek od Anndy » 02 říj 2018 18:55

Presne tak.
Mám pár aplikácii ktoré môžu na lockscreen. Pár len do histórie. A väčšina max ikonku na apke. Niektoré ani to.
Plus filtrácia cez AW ešte. Tam môže málo ísť.

cobr4in
Příspěvky: 183
Registrován: 22 črc 2016 01:42

Re: História notifikácií

Příspěvek od cobr4in » 04 říj 2018 14:08

Ale Pripomienky fungujú inak, že? Lebo tie mi do Centra hlásení nehodí nikdy, vždy sú na Lock screene a nezmiznú ani po odomknutí. Takto sa zobrazujú pri odomknutom telefóne (na ploche), čiže taký Lock screen na odomknutej obrazovke alebo ako to nazvať:
Obrázek
iPhone Xs

Odpovědět