Funkcia Večierka v iOS 12

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
cobr4in
Příspěvky: 183
Registrován: 22 črc 2016 01:42

Funkcia Večierka v iOS 12

Příspěvek od cobr4in » 04 říj 2018 01:06

Čau,

rád by som používal funkciu Večierka (v apke Hodiny), ale nerozumiem, ako iPhone vie, že som zrovna v posteli. Pred nastaveným časom večierky mi zobrazí upozornenie, a v ňom je na výber z troch možností:
- Pripomenúť o 10 minút
- Idem spať
- klasický krížik (zavrieť)
To znamená, že čas strávený v posteli sa meria od momentu, kedy potvrdím notifikáciu ťuknutím na "Idem spať" a ak ťuknem na krížik, čas strávený v posteli sa merať vôbec nebude? A takisto sa nebude merať, ak notifikáciu nechám tak a nevyberiem žiadnu možnosť?

Díky moc
iPhone Xs

iTommy
Příspěvky: 102
Registrován: 07 srp 2014 08:36

Re: Funkcia Večierka v iOS 12

Příspěvek od iTommy » 04 říj 2018 03:36

Tu aplikaci používám už celkem dlouho, je kupodivu i docela přesná. Občas se sekne a napočítá víc spánku než by sedělo. Ale orientačně je to celkem ok.
 iMac 27" Late 2013
 MacBook Pro 13” Mid 2009
 iPhone 8 256 GB Black
 iPhone 6 white 128 GB
 iPhone 5s 64 GB
 iPhone 4 32 GB
 TV3
 eMac G4/1.25 2 GB RAM (USB 2.0)
 PowerMac G3 Bondi Blue
 Powerbook 1400cs/133
 PowerBook 540c

Caldy
Příspěvky: 49
Registrován: 05 říj 2015 10:39

Re: Funkcia Večierka v iOS 12

Příspěvek od Caldy » 04 říj 2018 13:06

Dobrý den,
funkce funguje dle ciferníku, který si nastavíte. Chcete naspat 8 hodin. Nastavíte si 8 hodin:
Příklad vstáváte v 7:00 do práce a chcete spát opravdu 8 hodin. Nastavíte tedy čas tak aby Vám počítadlo večerky ukazovalo 8 hodin.
Dále se dá nastavit, kolik minut před dobou co máte jít spát Vám přijde upozornění. Pokud dáte jdu do postele, začne se čas započítávat od doby, kdy jste si nastavil od kolika chcete jít spát. Pokud zrušíte, tak se Vám spaní nezapočítá jak by mělo. Já automaticky když jdu spát později, než mám nastaveno, automaticky si přenastavuji čas abych věděl že jsem naspal třeba 6 hodin atd. Tento čas se pak automaticky ukládá.

Josef F.
Příspěvky: 193
Registrován: 04 zář 2014 13:01

Re: Funkcia Večierka v iOS 12

Příspěvek od Josef F. » 04 říj 2018 19:42

Mě to začne měřit čas spánku od toho času, který mám nastavený. S notifikací nic nedělám a jen ji smáznu potažením (pokud v ní kliknu na "jdu spát", tak samozřejmě začne počítat čas spánku od tohoto momentu jako kdyby byl tak nastavený už v aplikaci).
Pokud ovšem po večerce není telefon zamčený v docku, tak to nepočítá. To stejné platí pro Apple Watch. Nespím v nich a před tím než si jdu lehnout, tak je dávám do nabíječky.
Takže jednoduše začne to počítat od času, kdy přestanu používat iPhone/Watch anebo od času nastaveném přímo ve Večerce (jako počátek vezme ten čas, který nastane později).

Doufám, že je to z mého popisu alespoň trochu pochopitelné :))

Odpovědět