Dôveryhodné telefónne číslo

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
cobr4in
Příspěvky: 183
Registrován: 22 črc 2016 01:42

Dôveryhodné telefónne číslo

Příspěvek od cobr4in » 10 říj 2018 21:27

Čau,

keď som naposledy obnovoval iPhone zo zálohy, mal som s tým pár problémov, ktoré sa týkali dôveryhodného tel. čísla. Čo sa pod tým myslí? Mám tam zadať č. SIM karty, ktorú mám vloženú v danom telefóne? Alebo nejaké iné číslo?

Díky.
iPhone Xs

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dôveryhodné telefónne číslo

Příspěvek od rony » 11 říj 2018 05:33

to mas asi zapnute dvojfaktorove overovanie. Je to cislo, kam je pomocou Messsage zaslany kod na overenie.

Takze moze to byt to iste, co mas na iPhone ale moze to byt aj iny mobil. Princip je, ze dany pristroj mas dostupny vo chvili, ked overujes svoje Apple ID,
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

cobr4in
Příspěvky: 183
Registrován: 22 črc 2016 01:42

Re: Dôveryhodné telefónne číslo

Příspěvek od cobr4in » 11 říj 2018 13:24

Ja som mal nastavené svoje číslo, no problém nastal, keď som obnovoval iPhone cez DFU. Vtedy som logicky nemohol dostať overovaciu SMSku, keďže telefón som zrovna odblokovával.
iPhone Xs

Uživatelský avatar
mudrnudl
Příspěvky: 30
Registrován: 26 pro 2015 20:08

Re: Dôveryhodné telefónne číslo

Příspěvek od mudrnudl » 14 říj 2018 14:39

Na toto su dva recepty.
Obidva vyzaduju navstivenie stranky appleid.apple.com:
- pridat este jedno cislo na dvojzlozkove overovanie,
- dvojzlozkove overovanie vypnut celkom.
Ci uz jedno alebo druhe je dolezite to urobit predtym ako sa nieco stane s cislom respektive s mobilom, ktory sa pouziva ako jedine zariadenie pre dvojzlozkove overovanie

cobr4in
Příspěvky: 183
Registrován: 22 črc 2016 01:42

Re: Dôveryhodné telefónne číslo

Příspěvek od cobr4in » 14 říj 2018 17:21

No a ak budem mať v dvojzložkovom overovaní dve čísla, vždy sa mi bude posielať SMS na obe alebo si budem môcť vybrať, na ktoré sa má aktuálne poslať? Mám na mysli aj bežné prihlasovanie do iCloudu v browseri a pod.
iPhone Xs

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dôveryhodné telefónne číslo

Příspěvek od rony » 14 říj 2018 19:23

tak prejdi na dvojfaktor, tam sa neposiela sms ale treba mat viac ios, macos zariadeni, ktore su vhodne na overovanie.

skus si precitat toto
http://forum.iphone.cz/viewtopic.php?f=9&t=73218
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

cobr4in
Příspěvky: 183
Registrován: 22 črc 2016 01:42

Re: Dôveryhodné telefónne číslo

Příspěvek od cobr4in » 14 říj 2018 20:35

No teraz som z toho zblbnutý. :D Ja mám zapnutú dvojzložkovú autorizáciu. T.j. keď sa prihlásim na iCloud v PC, v iPhone mi vyskočí notifikácia, dám povoliť, opíšem čísla a je to. No ale keď iPhone odblokovávam, lebo som ho obnovoval cez DFU, tak sú aké možnosti? Len to dvojfázové overenie? Takú možnosť v nastaveniach účtu nemám. Ak sa tým myslia tie dôverihodné tel. čísla, tak mám vyplnené len to svoje. A mám len jeden telefón.
Inak kľúč obnovy nemám, nikdy som žiadny nedostal. Čo som Googlil, už ho zrušili, ale neviem to naisto.

Obrázek
iPhone Xs

Uživatelský avatar
mudrnudl
Příspěvky: 30
Registrován: 26 pro 2015 20:08

Re: Dôveryhodné telefónne číslo

Příspěvek od mudrnudl » 15 říj 2018 06:36

Polozil si dobru otazku, ze ci bude overovanie prebiehat sucasne na oboch cislach alebo sa da vybrat... Este som to neskusal, takze neviem.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dôveryhodné telefónne číslo

Příspěvek od rony » 15 říj 2018 08:57

https://support.apple.com/sk-sk/HT204915
Ak sa chcete prvýkrát prihlásiť na novom zariadení, je potrebné poskytnúť dva údaje: heslo a šesťmiestny overovací kód, ktorý sa automaticky zobrazí na dôveryhodných zariadeniach.
Dôveryhodné telefónne číslo je číslo, na ktorom možno prijímať overovacie kódy prostredníctvom SMS alebo automatického telefonického hovoru. Ak sa chcete zaregistrovať na používanie dvojzložkovej autorizácie, je potrebné overiť najmenej jedno dôveryhodné telefónne číslo.

Mali by ste zvážiť aj overenie ďalšieho telefónneho čísla, ku ktorému máte prístup, ako je napríklad domáci telefón alebo číslo člena rodiny či blízkeho priateľa. Toto číslo môžete použiť v prípade, že dočasne nemáte prístup k svojmu primárnemu číslu alebo vlastným zariadeniam.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

cobr4in
Příspěvky: 183
Registrován: 22 črc 2016 01:42

Re: Dôveryhodné telefónne číslo

Příspěvek od cobr4in » 15 říj 2018 19:35

Nejak neviem, čo si s tým počať. Ja som to pri tej obnove vyriešil tak, že som vybral možnosť hovoru, a priamo počas obnovovania mi zavolal ten automat z Applu. Neviem, či sa to fakt dá alebo je to bug. :D Ale ešte predtým som musel vyplniť údaje kreditky a tuším ešte pár vecí.
iPhone Xs

Odpovědět