Macbook Pro 2018 - extrémní vybíjení

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Djbobesh
Příspěvky: 10
Registrován: 04 kvě 2012 11:13

Macbook Pro 2018 - extrémní vybíjení

Příspěvek od Djbobesh » 18 říj 2018 18:53

Dobrý večer, žádám o radu. Nejprve popis problému - koupil jsem NOVÝ 13''Macbook Pro 2018 s touch ID a touch barem. Naistaloval Mojave. Po několika pádech systému a dalších nepříjemnostech se vrátil zpět na Sierru (i dle doporučení ze zahraničních for, kde snad ještě Mojave není vhodné instalovat na MBP18?). OK, na Sierra už je práce poměrně pohodlnější, semtam spadne e-mail (WTF?)...teď popis problemu : ntb je nabitý na 100%, zaklapnu víko, ráno chci otevřít - ntb je naprosto vybitý. Kontroloval jsem přes "monitor aktivity" nejsou tam žádné app které by bránily v uspání, resetoval jsem PRAM, myslím že vyzkoušel asi všechny mně zatím známé možnosti.

Předchozí Mac Air 2017 mi tohle neudělal ani jednou. Víko zaklapnul a ráno stejný stav baterie. Mimochodem za dva roky ani jeden pád aplikace. Atd., jsem trochu rozladěný z tohoto stroje, který jsem měl v plánu používat dlouho.

a na posledy dotaz - máte někdo podobnou zkušenost, příp. radu, jak postupovat, abych tento problem odstranil? Na předchozí Air jsem se mohl spolehnout, kdykoliv ho vzít do ruky a jít pracovat, klidně ven, věděl jsem že bude mít šťávu. MBP ještě ani jednou, vždy mrtvý v ruce.

Děkuji za případnou radu.

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Macbook Pro 2018 - extrémní vybíjení

Příspěvek od Hajnejch » 19 říj 2018 05:02

Nevím s čím váháte vemte ho a odneste do servisu reklamovat. Tohle je dle mého výrobní vada. A Mojave by na tom stroji měl šlapat jak hodinky ze Švajcu. Mě na notebooku z roku 2012 ještě s pevným diskem funguje Mojave skvěle a nikdy mi nespadla žádná systemová aplikace. Jediné co občas zahučí je Total Finder.

Kohyx
Příspěvky: 164
Registrován: 15 říj 2017 08:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Macbook Pro 2018 - extrémní vybíjení

Příspěvek od Kohyx » 20 říj 2018 15:40

Něco tam tedy dle informací šíleně vybíjí baterii. SERVIS.
Provozuji magazín FreeBit.cz nejen o Apple smartphonech.

Djbobesh
Příspěvky: 10
Registrován: 04 kvě 2012 11:13

Re: Macbook Pro 2018 - extrémní vybíjení

Příspěvek od Djbobesh » 20 říj 2018 16:04

Vyřešil jsem to výměnou za nový kus a vše v naprostém pořádku. Zřejmě to bylo jediné možné a nejlepší řešení.

Díky za nápady.

Djbobesh
Příspěvky: 10
Registrován: 04 kvě 2012 11:13

Re: Macbook Pro 2018 - extrémní vybíjení

Příspěvek od Djbobesh » 20 říj 2018 18:23

EDIT : nový kus šlape přesně tak, jak jsem byl zvyklý u AIRu. Jediné co mě zaráží je, že po aktualizaci High Sierra pro MBP 2018 jsou některé popisky v ENG, např. při přihlášení, shutdown apod.... Jako angličtináři mi to nevadí, ale jeden dotaz - mám riskovat upgrade opět na Mojave?

PaVa_1
Příspěvky: 35
Registrován: 07 úno 2013 22:02

Re: Macbook Pro 2018 - extrémní vybíjení

Příspěvek od PaVa_1 » 20 říj 2018 18:42

Řešení je zde, mně ten jazyk zlobil při všech aktualizacích High Sierra.
https://discussions.apple.com/thread/7348459

Mojave bych se nebál, ale nemám letošní model. Nebo počkej na 10.14.1.

Djbobesh
Příspěvky: 10
Registrován: 04 kvě 2012 11:13

Re: Macbook Pro 2018 - extrémní vybíjení

Příspěvek od Djbobesh » 20 říj 2018 20:41

děkuji za návod.... Ano, po restartu je to už v pořádku.

Djbobesh
Příspěvky: 10
Registrován: 04 kvě 2012 11:13

Re: Macbook Pro 2018 - extrémní vybíjení

Příspěvek od Djbobesh » 20 říj 2018 20:47

na Mojave jsem si ještě v pohoděl přešel na Airu minulý týden a v pohodě. Měl jsem oba ntb doma současně.... Zatímco Air přešel v pohodě, tak Pro zazlobilo.... Důvody už známe, byl to prostě špatný kus.,....

Protože HS běží luxusně a za celý den práce mně ubylo asi 20% batt, tak zkusím Mojave....

děkuji a hezjký zbytek večera

Odpovědět