Opakující se uzamčeni appleid

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Twinsen
Příspěvky: 19
Registrován: 09 dub 2014 10:23

Opakující se uzamčeni appleid

Příspěvek od Twinsen » 13 lis 2018 08:56

Zdravím,

poslední dobou se mi často stává, že mně i několikrát denně telefon (nebo mac) zahlásí, že mám uzamčené apple id, což ve finále vede pouze k tomu, že musím navolit nové heslo, jinak se nehnu z místa.. Pak musím oběhnout domácnost a všude navolit nové heslo, což je samozřejmě otravné atd.

iOS/MacOS mám v aktuální verzi.

Chtěl jsem poprvé vyzkoušet oficiální podporu Apple, ale tam se zřejmě nelze dovolat, to už zkoušet nemá smysl..

Víte někdo poradit?

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Opakující se uzamčeni appleid

Příspěvek od rony » 13 lis 2018 10:43

Ja by som premenoval nazov apple ID, ak mas nejaky preflaknuty email, tak si zalozit nejaky poctivejsi mailbox, ten si dobre ochranit -> odporucam napriklad gmail. To moze byt jedna z moznosti, ze ti niekto snazi luskat heslo.

A ak nemas dvojfaktor ku Apple ID, toto je vec, co teraz zvaz, je to uz skoro nevyhnutnost ako "mavnut rukou".

Iste by si si mal prebehnut web http://appleid.apple.com (prihlas sa svojim apple id) a cele si to prebehnut, popremyslat, co mas, nemas spravne nastavene.

Dalsia moznost je, ze niektore zo zariadeni ma nespravne heslo a neustale ti to "zamyka". Takze musis urobit dokonaly audit vsetkeho, co si "pamata" tvoje Apple ID.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Opakující se uzamčeni appleid

Příspěvek od ra3662 » 13 lis 2018 11:58

Taktéž doporučuji dvoufaktorvé ověřování.
Pak všude Apple ID odpojit a postupně přidávat.

Twinsen
Příspěvky: 19
Registrován: 09 dub 2014 10:23

Re: Opakující se uzamčeni appleid

Příspěvek od Twinsen » 13 lis 2018 14:25

Dvoufaktorové ověřování používám již dlouho. Nesprávným nastavením hesla na určitém zařízení to také jistě nebude.. Zkusil jsem změnit AppleID na jiný email, tak uvidím, zda to vydrží..

Sephirot
Příspěvky: 242
Registrován: 07 bře 2015 23:04

Re: Opakující se uzamčeni appleid

Příspěvek od Sephirot » 13 lis 2018 15:06

Na Jablíčkáři se objevila zpráva, že se jedná o nějaký globální problém, takže asi nebudete jediný...
https://jablickar.cz/uzivatele-po-celem ... e-id-uctu/

Twinsen
Příspěvky: 19
Registrován: 09 dub 2014 10:23

Re: Opakující se uzamčeni appleid

Příspěvek od Twinsen » 13 lis 2018 17:17

Dle popisu Jablíčkáře to vypadá na ten samý problém, ovšem píše se, že toto lidé pozorují od dnešního rána - já to pozoruji už minimálně týden..

Odpovědět