Aplikace Fotky a dvě knihovny

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
sakramento
Příspěvky: 47
Registrován: 16 led 2013 18:52

Aplikace Fotky a dvě knihovny

Příspěvek od sakramento » 19 lis 2018 21:11

Můj MacMiniLate2012 se začíná zadýchávat čím dál tím víc. Rozhodl jsem se pro nový model 2018 a to znovu ten nejslabší. Mám s tím ale jeden veliký problém a to s velikostí SSD. Je tam 128GB a jen má knihovna má nějakých 400GB. Soustavně pracuji na zeštíhlení, ale do těch 128GB se prostě nevejdu. Napadlo mě nějakým způsobem rozdělit tu jenu obří knihovnu na malou (fotky z 1-2 let zpět, případně ty, co se v nich hrabu) a tu mít uloženou v profilu na SSD a tu druhou a větší část mít na externím disku a holt oželet o něco pomalejší práci. Dále mě napadlo to prostě hodit rovnou celé na externí SSD disk přes USB 3, ale pokud to půjde vyřešit jiným způbem, budu radši. Máte s tímto mým blbým nápadem někdo zkušenost, nebo nenapadá vás někoho, jak bych za malé peníze udělal hodně muziky. Koho jsem svým nápadem pohoršil, prosím za prominutí. Ostatním moc děkuji za názory a rady. :-)
MacMini Late 2012
MBA Retina 13' 2020
Iphone 11 Pro MAX 256GB
iPad mini 4 64GB Wifi
Apple Watch 3

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Aplikace Fotky a dvě knihovny

Příspěvek od Hajnejch » 19 lis 2018 21:58

Myslím že nejde mít dvě knihovny ve Fotkách. Musel by jste mít ty aktuální ve Fotkách a zbytek normálně ve složkách na externím disku. Nebo celou knihovnu na externím disku nebo NASu. Což bych vám i doporučil jako nejschůdnější řešení. Budete vždy pracovat s jednou sadou fotek a nebudete muset řešit duplicity a podobně. Rozhodně je to nejméně bolestivé řešení jak z pohledu financí tak času a pohodlnosti se správou fotek. Navíc pokud externí disk nebude kapacitně stačit tak ho kdykoliv vyměníte za větší. A rozhodně nezapomeňte ještě na druhý disk na zálohu dat.

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Aplikace Fotky a dvě knihovny

Příspěvek od MichalM.Mac » 20 lis 2018 00:08

Knihovnu určitě na externím disku s APFS oddílem. Síťová úložiště Apple nepodporuje.

sakramento
Příspěvky: 47
Registrován: 16 led 2013 18:52

Re: Aplikace Fotky a dvě knihovny

Příspěvek od sakramento » 20 lis 2018 18:05

Díky moc za radu zkušenějšího. Nakonec to opravdu dopadne tak, ze ten externí SSD poridim.
MacMini Late 2012
MBA Retina 13' 2020
Iphone 11 Pro MAX 256GB
iPad mini 4 64GB Wifi
Apple Watch 3

Odpovědět