Fotky a videa na icloudu.

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Uživatelský avatar
Roclinka
Příspěvky: 106
Registrován: 14 říj 2018 15:39

Fotky a videa na icloudu.

Příspěvek od Roclinka » 16 led 2019 08:49

Chtěl bych se zeptat jestli by někdo nevěděl by co s tim.
Aplikace fotky v telefonu mi ukazuje jiný počet fotek a jiný počet videí než aplikace fotky v počítači

IOS: 1568 - 93

Mac OS: 1560 - 101
 iPhone 11 Pro
 iMac 5K - 27'' 5K
 iPhone 13 Pro
 Apple Watch 4
 iMac 24 M1
 Apple Watch 7
 iPhone 15 Pro
 Apple Studi M1 Max
 Apple Studio Display
 iPad Pro M2

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4643
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Fotky a videa na icloudu.

Příspěvek od ra3662 » 16 led 2019 09:22

V součtu je to stejné.
Tipuji že některá fota bere OS jako video. (live foto?)

Uživatelský avatar
Roclinka
Příspěvky: 106
Registrován: 14 říj 2018 15:39

Re: Fotky a videa na icloudu.

Příspěvek od Roclinka » 16 led 2019 09:31

Na počet je to stejné ale připadá mi že telefon bere některé videa jako fotky. Co teď s tím. Vymazat všechno v telefonu a stáhnout to znova. Pomůže to?
 iPhone 11 Pro
 iMac 5K - 27'' 5K
 iPhone 13 Pro
 Apple Watch 4
 iMac 24 M1
 Apple Watch 7
 iPhone 15 Pro
 Apple Studi M1 Max
 Apple Studio Display
 iPad Pro M2

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4643
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Fotky a videa na icloudu.

Příspěvek od ra3662 » 16 led 2019 10:42

Uvést příklad. Pokud bere iOS nějaké video jako foto tak na to snad přijdeme.
Jak se video do OS dostalo? Co je to za formát?

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Fotky a videa na icloudu.

Příspěvek od Jirka_S » 16 led 2019 16:40

Není to proto, že ještě nedošlo k synchronizaci na všech zařízeních?

Uživatelský avatar
Roclinka
Příspěvky: 106
Registrován: 14 říj 2018 15:39

Re: Fotky a videa na icloudu.

Příspěvek od Roclinka » 16 led 2019 16:44

Na iCloudu jsem nemel vubec nic. Byl proste prazdny bez dat. Nedavno jsem koupil novy iMac a tak jsem zacal importovat fotky a videa do programu FOTKY. Ten je odeslal na iCloud a iPhone si je stahl.
Do iPhone jsem jinym zpusobem fotky nebo videa neimportoval. Format : mp4, mov, avi, mts a 3gp.
Mam jeste fotky a videa zalohovane na externim HDD a tak jsem se dival na pocet formatu a zjistil jsem že formatu .mts je celkem 8. Tam bude mozna zakopany pes že iOS je bere jako fotky a ne video.
 iPhone 11 Pro
 iMac 5K - 27'' 5K
 iPhone 13 Pro
 Apple Watch 4
 iMac 24 M1
 Apple Watch 7
 iPhone 15 Pro
 Apple Studi M1 Max
 Apple Studio Display
 iPad Pro M2

Uživatelský avatar
Roclinka
Příspěvky: 106
Registrován: 14 říj 2018 15:39

Re: Fotky a videa na icloudu.

Příspěvek od Roclinka » 16 led 2019 18:02

Tak problem je vyreseny. iOS bere format .mts jako obrazek. Vsech 8 videosouboru jsem predelal do mp4 a uz je to v poradku. :)
 iPhone 11 Pro
 iMac 5K - 27'' 5K
 iPhone 13 Pro
 Apple Watch 4
 iMac 24 M1
 Apple Watch 7
 iPhone 15 Pro
 Apple Studi M1 Max
 Apple Studio Display
 iPad Pro M2

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Fotky a videa na icloudu.

Příspěvek od Jirka_S » 16 led 2019 20:43

Když jste tam takhle nasypal ta videa (a možná i fotky) ze všech možných zdrojů a původu, nedělá vám to nepořádek až zmatek co se týče časové linky?

Uživatelský avatar
Roclinka
Příspěvky: 106
Registrován: 14 říj 2018 15:39

Re: Fotky a videa na icloudu.

Příspěvek od Roclinka » 16 led 2019 20:48

Vubec ne. V te aplikaci FOTKY jde zmenit u vsech fotek a videi datum i misto porizeni. Mam pocitac s Mac OS kratce ale uz bych nemenil. Je tam hodne vychytavek. Je pravda že prvni dny jsem skripal zuby nez jsem prisel jak na to nebo nasel nahradu za program ktery jsem pouzival ve windows ale že po mesici uzivani budu tvrdit že bych se k windows uz nevratil jsem necekal.
Co me nejvic tesi je jak je to vsechno sladene dohromady. iMac, iPhone a Apple TV. To je parada. :)
 iPhone 11 Pro
 iMac 5K - 27'' 5K
 iPhone 13 Pro
 Apple Watch 4
 iMac 24 M1
 Apple Watch 7
 iPhone 15 Pro
 Apple Studi M1 Max
 Apple Studio Display
 iPad Pro M2

Uživatelský avatar
kecinzer
Příspěvky: 562
Registrován: 06 úno 2015 07:09
Bydliště: Děčín - perla severu

Re: Fotky a videa na icloudu.

Příspěvek od kecinzer » 27 led 2019 15:52

Jirka_S píše:
16 led 2019 20:43
Když jste tam takhle nasypal ta videa (a možná i fotky) ze všech možných zdrojů a původu, nedělá vám to nepořádek až zmatek co se týče časové linky?
Já si aktuálně dávám všechna obrazová data také na iCloud a takhle se chová např. Facebook. Když vybírám fotky, tak se to nesmyslně řadí podle času přidání fotek a nikoliv času pořízení. V aplikaci Fotky je to však v pořádku.
 MacBook Air 13.6" M2 8/10 512GB 24GB RAM + Keychron M3 Mini 4K/MacMouseFix + Samsung U28R550
 iPhone 14 Pro Max 128GB +  Watch Ultra LTE
 iPad 2021 64GB
 HomePod Mini  AirPodsPro

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Fotky a videa na icloudu.

Příspěvek od Jirka_S » 27 led 2019 18:32

@kecinzer: Já se vlastně na fotografie snad ještě nikdy nedíval přes webové rozhraní, ale vždy v aplikaci - Fotky v iOS i na Macu. Kdybych tam ( na iCloud) uploadoval všechny mé tisíce fotografií ze zrcadlovek, tak by se seřadily podle data pořízení v exifu? Měl jsem obavy, že to bude zmatečné, proto jsem to už kdysi dávno "nasypal" do Google fotek, ty můžu kdykoli smazat, že. Mám to tam jen proto, že občas chci někomu i sobě něco ukázat z celé mé tvorby a takhle to mám po ruce v mobilních zařízeních. Jinak to mám ve složkách v NASu a Onedrive.

Uživatelský avatar
Roclinka
Příspěvky: 106
Registrován: 14 říj 2018 15:39

Re: Fotky a videa na icloudu.

Příspěvek od Roclinka » 27 led 2019 20:51

Na OneDrive pozor. Zjistil jsem že mi strašně hodně fotek zmenšil jen na pár kb. Ještě že jsem se za ty roky nespolehal jen na OneDrive
 iPhone 11 Pro
 iMac 5K - 27'' 5K
 iPhone 13 Pro
 Apple Watch 4
 iMac 24 M1
 Apple Watch 7
 iPhone 15 Pro
 Apple Studi M1 Max
 Apple Studio Display
 iPad Pro M2

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Fotky a videa na icloudu.

Příspěvek od Jirka_S » 28 led 2019 06:52

Skutečně? Jak by k tomu mohlo dojít? Já je uploaduju jako soubory, ne jako fotky, ale možné je všechno, mám tam upravené jpegy i původní rawy, každopádně prvotní záloha je v NASu a i ten mám 2x zálohovaný.

Uživatelský avatar
kecinzer
Příspěvky: 562
Registrován: 06 úno 2015 07:09
Bydliště: Děčín - perla severu

Re: Fotky a videa na icloudu.

Příspěvek od kecinzer » 28 led 2019 08:05

Nevím, jestli je fotogalerie v iCloudu úplně vhodná na takové typy a množství fotek (myslím tím RAWy).
Já jsem se rozhodl kompletně přejít na iCloud z Google fotek (placeného úložiště bez rekomprese) kvůli praktičnosti a přenositelnosti mezi zařízeními. U Google fotek mě štvalo, že jsem si musel vždy předem v aplikaci Google Fotky najít to, co chci třeba do iPadu stáhnout a pak teprve s fotkami pracovat v dalších aplikacích. S iCloudem tohle řešit nemusím a vše funguje automaticky. Další věc je automatický upload na pozadí. Google fotky jsem musel často kontrolovat, zda v pořádku běží a mnohokrát se mi stalo, že se bez této kontroly nic nezazálohuje. To iCloud funguje naprosto spolehlivě bez kontroly a rychle. Poslední věc, co se mi hodně líbí, je aplikace Fotky na macOS. I když jsem byl původně hodně spokojený s webovým rozhraním Google fotek, plnohodnotná aplikace má prostě něco do sobe. Navíc nabízí i lepší možnosti ve vytváření složek a alb - je možné vytvářet stromovou strukturu. To u Google fotek nejde.
Jediné, čeho se bojím do budoucna je omezené úložiště iCloudu. I když momentálně mám něco pod 200 GB fotek a videí, velikost celkem roste a u Google účtu mám neomezené úložiště. iCloud nabízí za podobné peníze "jen" 2TB. Předpokládám ale, že bude Apple tuto kapacitu navyšovat.
 MacBook Air 13.6" M2 8/10 512GB 24GB RAM + Keychron M3 Mini 4K/MacMouseFix + Samsung U28R550
 iPhone 14 Pro Max 128GB +  Watch Ultra LTE
 iPad 2021 64GB
 HomePod Mini  AirPodsPro

Uživatelský avatar
Roclinka
Příspěvky: 106
Registrován: 14 říj 2018 15:39

Re: Fotky a videa na icloudu.

Příspěvek od Roclinka » 28 led 2019 10:05

Jirka_S píše:
28 led 2019 06:52
Skutečně? Jak by k tomu mohlo dojít? Já je uploaduju jako soubory, ne jako fotky, ale možné je všechno, mám tam upravené jpegy i původní rawy, každopádně prvotní záloha je v NASu a i ten mám 2x zálohovaný.
Jak je to mozne vubec nevim. Kazdopadne mi OneDrive zmrsil i hodne videi. Jejich kvalita je strasna. Co se da uz delat. Nez to tridit a hledat co je nebo neni dobre tak jsem to vsechno hodil do kose a vytahl zalohu co jsem mel na externim HDD a tak to mam ted na iCloudu, v PC a ext. disku. Uvazoval jsem i o NASu ale jeste nemam predstavu ktery atd. To je pro me novinka a musim si o tom neco vic precist. Bohuzel ted na to nemam moc bunky z duvodu renovace domu.
 iPhone 11 Pro
 iMac 5K - 27'' 5K
 iPhone 13 Pro
 Apple Watch 4
 iMac 24 M1
 Apple Watch 7
 iPhone 15 Pro
 Apple Studi M1 Max
 Apple Studio Display
 iPad Pro M2

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Fotky a videa na icloudu.

Příspěvek od Jirka_S » 28 led 2019 17:01

Našel jsem někde na fórech situaci, kdy CloudSync od Synology takhle mršil fotky při uploadu na OneDrive, byl to ale bug Synology a navíc v roce 2014, že by ale OneDrive sám od sebe konvertoval či komprimoval fotky a videa, tak to jsem nenašel. Tím ale nechci nijak zpochybňovat vaše tvrzení. Stát se to mně, byl bych taky docela dost na*raný.
Ještě mě teda napadlo, nemohl jste mít v mobilu jen náhledy, které se pak teda na ten OneDrive uploadovaly a plné rozlišení bylo na iCloudu? Vrtá mi to hlavou...

Uživatelský avatar
Roclinka
Příspěvky: 106
Registrován: 14 říj 2018 15:39

Re: Fotky a videa na icloudu.

Příspěvek od Roclinka » 28 led 2019 20:19

Ne já jsem onedrive pouzival kdyz jsem byl na windows. To že mam zmrsene fotky a videa jsem zjistil az jsem presel nedavno na macos a chtel jsem dat vsechno na icloud. Zacal jsem vsechno importovat a tridit v aplikaci FOTKY v PC a koukam že ty videa a fotky jsou nejake hnusne. Tak jsem je porovnal s kopii na externim HDD a byl jsem doma. OneDrive je pekne orezal.
Zazil jsem i jine veci u microsoftu kdyz jsem byl jeste na windows phone, tak mi najednou zmizely vsechny kontakty. Doma jsem se pak dival na onedrive kde par kontaktu zustalo. No na druhy den se kontakty objevily ale 2x az 5x stejne. No tenkrat se mi to nepodarilo dat uz dohromady protoze kontakty mizely bez varovani. Tak si myslim že v tě dobe co byl problem s tim onedrive se mohl stat ten problem i stema fotkama a videama. Nevim. Jen hadam. Kazdopadne jsem v tom tehdy nebyl sam. Na internetu toho tenkrat bylo mraky.
Uz to neresim. Zalohu mam, mam ji i na icloudu a jsem spokojeny. Ale byla to fuska :)
 iPhone 11 Pro
 iMac 5K - 27'' 5K
 iPhone 13 Pro
 Apple Watch 4
 iMac 24 M1
 Apple Watch 7
 iPhone 15 Pro
 Apple Studi M1 Max
 Apple Studio Display
 iPad Pro M2

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Fotky a videa na icloudu.

Příspěvek od Jirka_S » 03 úno 2019 09:16

No, taky jsem tuhle uploadoval na Macu fotografie ze zrcadlovky a kompaktu na iCloud, nemám nejrychlejší připojení, ale během noci vše proběhlo. Na iPad se mi to stáhlo hěhem druhého dne, na dalších dvou telefonech ta synchronizace probíhá už dost podivně, několik dnů nic, pak třeba pár desítek i snad pár set fotek, každopádně to není jak u jiných cloudových služeb. Možná si to řídí sám Apple server, když není vytížený, ale že by se za dva dny nestáhlo nic...
Náhledy jsou teda všude, ale plné rozlišení až když to chci otevřít. A pak se začnou stahovat i další, ale jen na chvíli, žádná logika v tom není. Nemám zapnutou optimalizaci, kdyby snad někdo myslel. :)

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4643
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Fotky a videa na icloudu.

Příspěvek od ra3662 » 03 úno 2019 09:22

Jirka_S píše:
03 úno 2019 09:16
Náhledy jsou teda všude, ale plné rozlišení až když to chci otevřít. A pak se začnou stahovat i další, ale jen na chvíli, žádná logika v tom není. Nemám zapnutou optimalizaci, kdyby snad někdo myslel. :)
A není to tím že telefon usne? Šup na nabíječku, vypnout usínání obrazovky a jedem. Uvidíme.

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Fotky a videa na icloudu.

Příspěvek od Jirka_S » 03 úno 2019 09:58

Můžu vyzkoušet, každopádně ten iPad se zaktualizoval během doby, kdy byl uzamčený.

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4643
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Fotky a videa na icloudu.

Příspěvek od ra3662 » 03 úno 2019 12:00

Různý HW i SW se může chovat podivně. Ještě bych to pro jistotu nechal na nabíječce.
Tím pádem, nespím, mám nabíjení, jedeme stahujem. :lol: :lol:

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Fotky a videa na icloudu.

Příspěvek od Jirka_S » 03 úno 2019 14:17

Podivně se to chová, mám to tak už pár hodin a v tlf se nic nezměnilo, stále Stahování původních 2622 položek. Ne že bych se z toho potento, jen to potvrzuje moje nic moc zkušenosti s iCloudem.

vztekloun
Příspěvky: 91
Registrován: 29 lis 2018 19:51

Re: Fotky a videa na icloudu.

Příspěvek od vztekloun » 03 úno 2019 18:32

Byl bych v klidu, restartuj iPhone, zkontroluj zda máš zapnuté fotky na iCloudu a zapnuté optimalizované úložiště na iPhonu. Zapni fotky, koukni na stav kolik zbývá fotek/videí na synchronizaci ať víš čísla a dej ho na nabíječku. Ráno koukni na čísla. Pokud se čísla nezmění tak odhlaš iCloud a znova přihlaš iCloud a opět zkontroluj zda máš zapnuté fotky na iCloudu a optimalizovane úložiště na iPhonu. Většinou se mi to při stejném problému během několika dní rozjede. iCloud funguje s fotkami bez jediných problému. Máme celá rodina typicky každý člen cca 25.000-40.000 fotek a cca 1.000- 2.000 (klidně i několika GB velkých) videí. Celá knihovna fotek jednoho uživatele má většinou cca 50-80GB, strukturovaná je do mnoha alb a složek a jede to třeba rodičům i na iPhonech s 32GB naprosto bez zádrhele. Pravda, první import fotek do knihovny bývá porod a iCloudu se to moc nelíbí. Někdy během dne schroupe icloud import 10.000 fotek a jindy chroupe 3.000 fotek několik dnů avypada to ze se nic neděje.

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Fotky a videa na icloudu.

Příspěvek od Jirka_S » 03 úno 2019 18:38

@vztekloun: Jo, nastavené mám vše tak, jak má být. Napadá mě, nemůže tam nějak dělat neplechu to, že ty fotky nejsou pořízeny iOS zařízením? Snad ne, asi 1500 se mi jich zatím během týdne zesynchronizovalo (a do iPadu přes noc všechny), exify samozřejmě jsou všude. Jen mě lehce irituje to, že se třeba dva tři dny nic neděje, pak to možná přechroupe. Apple mám moc rád, ale někdy mě kapánek na*ere. Asi teď zrovna jeho servery na mě nemají náladu. :D
edit: to optimalizované úložiště na iPhonu právě zapnuté být nesmí, jinak bych měl jen náhledy. Každopádně se odhlásím a přihlásím na iCloud, každému to radím, tak to provedu sám taky. :)

vztekloun
Příspěvky: 91
Registrován: 29 lis 2018 19:51

Re: Fotky a videa na icloudu.

Příspěvek od vztekloun » 03 úno 2019 21:55

Dobrou polovinu fotek a videí máme importovanou ze zrcadlovek, compactů ale třeba i starých mobilů od Nokií přes Windows Phone až po Androidy, tak že v tom problém nevidím. Zapnuté optimalizované úložiště je nutnost v případě kdy má iPhone, iPad nebo Mac menší disk než je knihovna fotek, nebo když máš na disku ještě spoustu dalších dat. Typicky u rodičů jak jsem již psal, běží na 32GB iPhonech fotky a videa která zabírají cca 50-80GB, tak ze zde je to nutnost zapnout. Ale není s tím žádný problém. Ohledně těch náhledů - pokud jsi na Wi-Fi, nebo máš dostatečný datový tarif, tak to funguje velmi rychle, často ani nepoznáš, že se ti při otevření fotky stáhla plná velikost fotografie z iCloudu. Pak už zůstávají fotky v plné velikosti v zařízení uloženy tak dlouho, dokud nepotřebuje uvolnit místo pro jiné. Pokud máš samozřejmě velkou kapacitu úložiště, je zbytečné zapínat optimalizované úložiště. Já mám na polovině zařízení zapnuté optimalizované úložiště a na zařízeních kde mám dostatečně velké úložiště (většinou 256-512GB) jedu plné fotky.

martzaor
Příspěvky: 1
Registrován: 13 bře 2019 16:56

Re: Fotky a videa na icloudu.

Příspěvek od martzaor » 13 bře 2019 17:10

Zdravím,

zvažuji koupit rodinný iMac, ale přesně nevím, jak funguje v režimu - jeden Mac a více uživatelských ůčtů s různými Apple ID. Jde mi o to, jestli když se do macu přihlásí moje dcera, tak bude schopna vidět pouze svoje fotky, ať už naimportované z foťáku nebo načtené přes icloud z iphonu. Poté co se odhlásí a do macu vlezu já, tak budu vidět pouze svoje fotky z icloudu? Samozřejmě se dotaz týká i ostatních dokumentů, ne pouze fotek.

Pokud to možné je, jak to v macu funguje? Vše se do Macu pokaždé znova a celé synchronizuje z icloudu? Nebo to tam je uložené a viditelné jen a pouze pro svého uživatele a vždy se provede jen update nových změn?

Díky

Uživatelský avatar
kecinzer
Příspěvky: 562
Registrován: 06 úno 2015 07:09
Bydliště: Děčín - perla severu

Re: Fotky a videa na icloudu.

Příspěvek od kecinzer » 13 bře 2019 17:19

Sám více účtů v macOS nepoužívám, ale fungovat by to mělo úplně jednoduše.
Každý uživatel má na Macu vlastní složku, kde jsou všechny jeho soubory a nastavení. Tato složka je přístupná jen pro toho konkrétního uživatele (případně pro toho, kdo má správce). Jak se synchronizují fotky a další data na iCloud už záleží na nastavení každého uživatele. Všechna data ale na disku zůstávají (nefunguje to tedy tak, že by se po odhlášení cokoliv mazalo), tak je potřeba mít dostatečně velkou kapacitu.
 MacBook Air 13.6" M2 8/10 512GB 24GB RAM + Keychron M3 Mini 4K/MacMouseFix + Samsung U28R550
 iPhone 14 Pro Max 128GB +  Watch Ultra LTE
 iPad 2021 64GB
 HomePod Mini  AirPodsPro

vztekloun
Příspěvky: 91
Registrován: 29 lis 2018 19:51

Re: Fotky a videa na icloudu.

Příspěvek od vztekloun » 13 bře 2019 21:26

Jen doplním, že i když budeš mít například 128GB disk, tak můžeš mít dva uživatele, kteří mají na iCloudu data o celkové velikosti větší než je disk, například každý uživatel bude mít 80GB fotek a souborů. Současné verze MacOS si s tím poradí - nabídne každému uživateli, že bude optimalizovat místo na disku jak pro fotky tak pro dokumenty ve složce Dokumenty a Plocha, které jsou zároveň uložené na iCloudu. Je to funkční a bezproblémové, jakmile potřebuješ s nějakými daty nebo fotkami pracovat, systém je okamžitě stáhne a případně odstraní z disku jiná data, se kterými delší dobu nepracuješ. Pouze to dokáže zkomplikovat život, pokud jsi bez internetu, nebo máš špatný internet a potřebuješ pracovat najednou s větším množstvím dat (jako například videa apod.). Nebo je možné mít nastaveno, že jeden uživatel má všechna data v macu a druhý uživatel je má optimalizované.

Odpovědět