Synchronizace kontaktů iOS vs macOS

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Uživatelský avatar
LukasKrupil
Příspěvky: 12
Registrován: 29 led 2019 11:15

Synchronizace kontaktů iOS vs macOS

Příspěvek od LukasKrupil » 29 led 2019 11:22

Ahoj všem, chtěl bych poprosit o radu.

Mám jak iPhone, tak AW i MCBP. Nevím si ale rady s kontakty. Když mi přijde sms, nebo někdo volá, koho mám v kontaktech, tak na AW i MCBP se mi zobrazuje pouze telefonní číslo a ne jméno kontaktu. iCloud mám aktivovaný všude, přihlášený, kontakty pouze v něm.

Budu rád za jakoukoliv radu, díky moc.

Uživatelský avatar
LukasKrupil
Příspěvky: 12
Registrován: 29 led 2019 11:15

Re: Synchronizace kontaktů iOS vs macOS

Příspěvek od LukasKrupil » 29 led 2019 11:27

Tak rovnou aktualizace, když se přihlásím do icloud.com, tak tam nové kontakty chybí. V telefonu ale jsou. Co tedy dělám špatně při vytváření nových kontaktů, že se nesynchronizují s iCloudem?

Díky moc.

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Synchronizace kontaktů iOS vs macOS

Příspěvek od Jirka_S » 29 led 2019 13:34

Asi to bude třeba zapnout - iCloud, aplikace využívající iCloud, Kontakty.

Uživatelský avatar
LukasKrupil
Příspěvky: 12
Registrován: 29 led 2019 11:15

Re: Synchronizace kontaktů iOS vs macOS

Příspěvek od LukasKrupil » 29 led 2019 13:48

Ano, v nastavení iPhonu jsem měl a stále mám v “aplikace využívající iCloud” zapnuté všechny položky.

Další rady?

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Synchronizace kontaktů iOS vs macOS

Příspěvek od Jirka_S » 29 led 2019 13:52

Záloha na iCloud proběhla kdy?
Doplním: synchronizace iCloud neprobíhá zas až tak promtně jako třeba u Dropboxu nebo Evernote, často jsem čekal na synchro poznámek i pár dnů, což mě vytáčelo, i když poslední dobou se to už nestávalo.

Uživatelský avatar
LukasKrupil
Příspěvky: 12
Registrován: 29 led 2019 11:15

Re: Synchronizace kontaktů iOS vs macOS

Příspěvek od LukasKrupil » 29 led 2019 14:06

Poslední provedená záloha včera v 11:44. Poznámky a jiné společně věci vidím ihned změněné, ale ty nové kontakty jsou už staré několik týdnu a k synchronizaci nedošlo. Jde o všechny nové kontakty, které jsem vytvářel až v iPhonu a nejsou importovány, nebo tvořeny v prohlížeči na icloud.com.

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Synchronizace kontaktů iOS vs macOS

Příspěvek od Jirka_S » 29 led 2019 14:43

Další rada by asi mohla být odhlásit a znovu se přihlásit se k iCloudu, jinak nevím.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Synchronizace kontaktů iOS vs macOS

Příspěvek od rony » 29 led 2019 15:18

a este sa mrknut, kam sa v tom iphone naozaj ukladaju kontakty -> ci nie su lokalne. ono totiz mozes v jednej app Kontakty mat spolocne kontakty lokalne, icloud, facebook, google atd.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
LukasKrupil
Příspěvky: 12
Registrován: 29 led 2019 11:15

Re: Synchronizace kontaktů iOS vs macOS

Příspěvek od LukasKrupil » 29 led 2019 15:43

A to zjistím kde? Nikde jsem to právě nenašel, něco jako "zobrazit kontakty pouze z icloudu" a podobný, abych si to zkontroloval. Na vše používám nativní aplikace, žádná třetí strana.

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: Synchronizace kontaktů iOS vs macOS

Příspěvek od MichalJ » 29 led 2019 16:16

Jde to v aplikaci Kontakty.

Uživatelský avatar
LukasKrupil
Příspěvky: 12
Registrován: 29 led 2019 11:15

Re: Synchronizace kontaktů iOS vs macOS

Příspěvek od LukasKrupil » 29 led 2019 16:48

Tak už vím kde je problém, proč se mi nesynchronizovali nové kontakty s iCloudem.

Dával jsem k novým kontaktům moc velký obrázek z galerie. Teď držím telefon v ruce vedle MacBooku. Hned jak odeberu obrázek od kontaktu a stisknu "hotovo" se kontakt objeví v kontaktech.

Záhada vyřešena, špatné obrázky u konktaktů.

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Synchronizace kontaktů iOS vs macOS

Příspěvek od Jirka_S » 29 led 2019 16:59

Teď přemýšlím, jak mohu dát ke kontaktu "špatný obrázek", copak to se dá nějak ovlivnit?

Uživatelský avatar
LukasKrupil
Příspěvky: 12
Registrován: 29 led 2019 11:15

Re: Synchronizace kontaktů iOS vs macOS

Příspěvek od LukasKrupil » 30 led 2019 10:27

Něco se nelíbilo iPhonu, respektive iOS, když dám ke kontaktu obrázek.

U všech nových kontaktů jsem smazal obrázek a najednou se všechny ihned objevily v icloud.com i kontaktech na MCBP. Přidal jsem ten stejný obrázek v telefonu, ale tu aktualizaci jsem jinde neviděl. Pak jsem třeba změnil název kontaktu, nebo jiné informace a ke změně nedošlo. Kontakt v iCloudu “zamrzl”. Odebral jsem obrázek a najednou se všechny změny projevovaly. Prostě nesmím přidat obrázek ke kontaktu na iPhonu.

PROTOŽE, když jsem úplně stejný obrázek dal ke kontaktu na macOS, vybíral jsem ho ze synchronizované galerie, změny se projevily všude a obrázek u kontaktu byl, aktualizovaly se změny názvu, čísla a podobné.

Přidání obrázku na iOS “zastaví” synchronizaci kontaktu. Přidání obrázku na macOS je v pořádku a vše funguje.

Nevím co je kde špatně, ale konečně mám vše synchronizované.

vztekloun
Příspěvky: 91
Registrován: 29 lis 2018 19:51

Re: Synchronizace kontaktů iOS vs macOS

Příspěvek od vztekloun » 30 led 2019 12:20

A máš skutečně všechny kontakty uložené pouze na iCloudu? Mě se něco podobného dělo u kontaktů uložených na Exchange v rámci Office365 a zlobily mi pouze ty kontaty, které byly pracovní a byly na Exchange. Ostatní kontakty, které jsem měl na iCloudu byly v pohodě. Pokud vezmu běžnou fotku z knihovny která má cca kolem 2-4MB a přiřadím ji v iPhone ke kontaktům, tak kontakty na iCloudu se mi synchronizují do všech zařízení v pohodě, jakmile toto udělám u kontaktu na Exchange, tak se to nesynchronizuje a musím změnit fotku za malou o velikosti kolem desítek kb. A je jedno, kde kontakt začnu upravovat, zda na iPhone, iPadu, nebo Macu. Podobný problém je s kontakty na Google. Zde jdou relativně uložit větší fotky (myslím až do 600kb). Google ale nezlobí se změnou údajů u kontaktů, pouze neakceptuje výběr části fotky v kruhu. Výsledkem pak je, že se zobrazí v kruhu u kontaktu celá fotografie, místo výběru části kterou chceš přiřadit nebo se fotky nezobrazí na dalších zařízeních vůbec když je velká nad těch 600kb.

Uživatelský avatar
LukasKrupil
Příspěvky: 12
Registrován: 29 led 2019 11:15

Re: Synchronizace kontaktů iOS vs macOS

Příspěvek od LukasKrupil » 30 led 2019 19:10

Rozumím otázce, nicméně když jsem zakládal iCloud účet, všechny kontakty jsem vytvářel nové. Nedošlo tedy k žádné synchronizaci s jinou službou, importu, vše nové.

Exchange, konktakty google, ani jinou další třetí stranu taktéž nevyužívám. Jen a pouze kontakty v iCloudu.

Problém s velikostí fotky bohužel taky nebyl onou chybou. Pokud k novému kontaktu přidám jakoukoliv fotku, nezáleží tedy na velikosti, do iCloudu se kontakt nenahraje. Když přidám kontakt bez fotky, je tam ihned. Když fotku doplním až po uložení nového kontaktu, zamrzne a opět se další změny u daného kontaktu v iCloudu neprojevují. Pokud fotku přidám na macu, vše funguje jak má.

Nevím kde je záhada, jediné funkční řešení je přidávat kontakty na macu, respektive bez fotky na iOS a fotky doplnit až na macu.

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Synchronizace kontaktů iOS vs macOS

Příspěvek od Jirka_S » 30 led 2019 19:33

V mobilu ty fotky přidáváte z aplikace Fotky, předpokládám? Ty fotky jsou vyfocené taky tím mobilem?
A ještě doplním: jak to myslíte s tou velikostí fotky, jak to ovlivníte? Myslím kromě ořezu, který je při editaci u kontaktu nutný.

Uživatelský avatar
LukasKrupil
Příspěvky: 12
Registrován: 29 led 2019 11:15

Re: Synchronizace kontaktů iOS vs macOS

Příspěvek od LukasKrupil » 03 úno 2019 15:29

Fotky přidávám z aplikace Fotky, ano.
Nejsou vyfocené mobilem, jsou stažené z internetu.

Velikost nemá na tento problém vliv, jen proste nesmím přidat fotku ke kontaktu v telefonu. Když to udělám, daný kontakt se nesynchronizuje. Fotku tedy přidávám přes MCBP, úplně stejnou fotku, kterou mám synchronizované v aplikaci Fotky.

Nechápu to, ale je to funkční řešení.

vztekloun
Příspěvky: 91
Registrován: 29 lis 2018 19:51

Re: Synchronizace kontaktů iOS vs macOS

Příspěvek od vztekloun » 03 úno 2019 21:59

Zrušil bych synchronizaci kontaktů na iCloudu a zase povolil. Když by to nepomohlo odhlásil bych iPhone od iCloudu a znova přihlásil. Pokud ani to nepomůže, udělat čistou instalaci iOS na iPhone bez obnovy zálohy. Žena měla problém se synchronizaci kalendáře a pomohla až čistá instalace iOS.

Odpovědět