iOS příchozí email - upozornění

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
arab
Příspěvky: 63
Registrován: 06 led 2015 19:50

iOS příchozí email - upozornění

Příspěvek od arab » 19 dub 2019 16:58

Zdravím,

chtěl bych se zeptat, jestli víte o nějaké aplikaci, která by dokázala následující:

V kontaktech mám jeden kontakt, u kterého mám vyplněn pouze email ( např. vyjezd@vyjezd.cz ). Jde docílit v mailu od applu toho, aby při příchozím mailu od tohoto kontaktu telefon "zahrál" jinou melodii než u ostatních příchozích emailů? Přes nastavení VIP kontaktu?

Pokud to nativní aplikace neumí, neznáte nějakou jinou, která by to dokázala? Podmínkou je také to, že klient bude nonstop přijímat nové emaily, aby nedošlo ke zpoždění.

Samozřejmě by mi vyhovovalo, kdyby to šlo nějak v aplikaci mail od applu.

Za každej tip, nápad budu vděčnej :D

Uživatelský avatar
Bufik
Příspěvky: 120
Registrován: 17 srp 2012 18:35

Re: iOS příchozí email - upozornění

Příspěvek od Bufik » 19 dub 2019 23:15

Odpověděl jsi si sám. Pokud ho dáš do VIP tak můžeš u VIP změnit tón příchozího emailu v nastavení (oznámení).
MacBook Air 11" 2012 , i7, 8GB , 512GB SSD
Phone X 256GB
iPad mini 16GB WiFi
Apple watch 4

arab
Příspěvky: 63
Registrován: 06 led 2015 19:50

Re: iOS příchozí email - upozornění

Příspěvek od arab » 20 dub 2019 06:02

Mohu ještě otravovat, jak ho dám do VIP?

edit: Tak zřejmě úspěšně nastaveno díky tomuto návody, kdyby někdo řešil něco podobného

https://applenovinky.cz/2018/04/navod-j ... ple-watch/

Josef F.
Příspěvky: 193
Registrován: 04 zář 2014 13:01

Re: iOS příchozí email - upozornění

Příspěvek od Josef F. » 21 dub 2019 08:53

Podobný problém jsme doma řešili také. Chtěl jsem aby o sobě dal příchozí email s výjezdem vědět nějakým odlišným výrazným tónem, bez prodlevy hned po odeslání. Kamarádi na Androidu na to mají přímo nějaké aplikace, ale na iOS jsem nic takového nenašel.

Nakonec jsem jako nejlepší možnou variantu vybral službu SMS e-mail u mobilního operátora (v případě Vodafonu je zdarma). Jde o to, že operátor vám po aktivování služby vygeneruje emailovou adresu. A jakýkoliv email, který přijde na tuto adresu je okamžitě přeposlán na vaše telefonní číslo jako klasická SMS. Pro telefonní číslo, ze kterého chodí tyto přeposlané emaily mám nastavené individuální zvonění, respektive zvuk oznámení přichozích SMS. Takže pokud přijde SMS, tak se namísto klasického cinknutí ozve alarm.

Výhoda je tedy taková, že tímto způsobem nedochází k žádnému zpoždění a email dojde okamžitě po odeslání. Nemusím mít zapnuté neustálé vyzvedávání emailů, které zatěžuje baterii. A navíc v oblastech, kde je špatný mobilní internet klasický email nenačtu, ale na obyčejnou SMS to stačí.

Odpovědět