Uložení souborů

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
lada777
Příspěvky: 13
Registrován: 23 kvě 2019 07:08

Uložení souborů

Příspěvek od lada777 » 24 kvě 2019 21:43

Ahoj všem,
než mě začnete lynčovat, že málo hledám, tak vězte, že jsem googlil a googlil,prolezl prvnímac.cz ale asi jsem natrvdlej a předem se omlouvám za pravděpodobnou triviálnost svého dotazu. Od včera mám nový Mac a asi vůbec nechápu jeho principy. Mám základní icloud a chci jednoduše z windowa naimportovat fotografie a hudbu a z iphonu foto do macu (nikoliv na icloud!!!). Co dělám: nahraju na usb/HDD potřebné soubory, připojím do usb. Na ploše se mi objeví ikonka nového zařízení. Následně otevřu finder a v levé liště se mi objevi icloud, ale nikdy něco jako dokumenty/soubory na Macu na SSD. Podobně, když smažu (naštěstí zálohované) foto z icloudu smaže se mi i na iphonu. Sakra, vždyť tam by přece měly být fotky v paměti a ne na icloudu. Fakt to nechápu. Můžete mi prosím poradit co dělá blbě?? Předem díky a ještě jednou prosím o shovívavost.

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Uložení souborů

Příspěvek od Mironet » 24 kvě 2019 23:14

Doporučuji si nastudovat co to je iCloud a k čemu slouží. Pokud něco smažu na jednom místě a smaže se to na všech ostatních, funguje to správně. Je to synchronizační služba.

K přenosu dat do Macu: V levém sloupci Finderu se zobrazují jak složky synchronizované s iCloudem, tak i pouze lokální. Je to rozděleno do kategorií, celkem přehledně myslím. Nevím už co se zobrazuje ve výchozím nastavení u nového Macu, ale vše jde nastavit v předvolbách Finderu. Pokud tedy chcete ukládat data jen do počítače, nahrávejte do složek, které nejsou seskupeny pod hlavičkou iCloud.

lada777
Příspěvky: 13
Registrován: 23 kvě 2019 07:08

Re: Uložení souborů

Příspěvek od lada777 » 26 kvě 2019 18:14

Velice děkuji za odpověď, už to začínám chápat.

Odpovědět