Nefunkční Safari

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
deiv14
Příspěvky: 6
Registrován: 17 čer 2019 20:02

Nefunkční Safari

Příspěvek od deiv14 » 17 čer 2019 20:17

Zdravím,

před několika dny jsem si pořídil MacBook Air 2013 a narazil jsem na první problém. Doteď jsem používal vždy Windows, takže se zatím spíš rozkoukávám. Problém spočívá ve sledování seriálu na online streamu. Na Windowsech jsem s tím neměl problém, ale zde se mi streamované video vůbec nenačítá a každých pár sekund se zasekne. Používám Google Chrome, je to zvyk. Chtěl jsem tedy zkusit daný seriál pustit v Safari a zjistil jsem, že mi vůbec nefunguje (úplně ze začátku používání fungovalo). Když Safari spustím, tak se sice prohlížeč otevře, ale nemůžu na nic kliknout, pokus o klik doprovází zvuk (jakoby oznamovací), ale žádné tlačítko nefunguje. Jediná možnost je vynutit ukončení přes klávesovou zkratku. Trochu se obávám, že jsem si MacBook hned zaviroval, protože na dané stránce se streamovaných seriálem je hodně reklam a asi i nebezpečného obsahu. Na Windowsech to problém nebyl, ale zde je to možná jinak.

Ptám se tedy v prvé fázi jak rozchodit Safari popřípadě detekova vir, malware nebo co by to mohlo způsobovat. Ve druhé fázi jestli je bezpečné na MacBooku navštěvovat stránky se streamovaným obsahem, popřípadě jak se bránit před škodlivým obsahem?

Budu rád za každou konstuktivní radu, předem děkuji za odpovědi.

Deiv.

Gwaihir
Příspěvky: 499
Registrován: 19 čer 2014 10:20

Re: Nefunkční Safari

Příspěvek od Gwaihir » 18 čer 2019 09:23

Ten MacBook byl nový? Asi ne, pokud ho někdo před tebou používal, udělal bych novou instalaci včetně formátování disku. Mladej na stejným stroji sleduje online seriály běžně.

deiv14
Příspěvky: 6
Registrován: 17 čer 2019 20:02

Re: Nefunkční Safari

Příspěvek od deiv14 » 18 čer 2019 18:15

MacBook je úplně nový, koupený na CZC.cz, tam by snad neměl být problém.

Gwaihir
Příspěvky: 499
Registrován: 19 čer 2014 10:20

Re: Nefunkční Safari

Příspěvek od Gwaihir » 20 čer 2019 08:00

To by neměl. Viry nebo obecně nějaký malware se na počítač dostat mohou. Zkusil bych třeba Bitdefender:
https://www.bitdefender.com/solutions/v ... r-mac.html

Nebo něco ověřeného jiného.

Pokud to nepomůže, tak bych udělal reinstall se smazáním ssdčka. Je to sice takové zvláštní řešení, ale jak to člověk nevidí, tak se blbě radí.

adbernau
Příspěvky: 33
Registrován: 01 lis 2017 10:36

Re: Nefunkční Safari

Příspěvek od adbernau » 20 čer 2019 14:00

Mrkni se na nastavení blokátorů reklam, na YT (v kombinaci s AdGuardem) musím mít blokátory reklam vypnuté, jinak se to jen načítá a nic. Zajímavé je, že v Opeře to jede i s blokátory :D
MBP 2014, iPhone 5s,iPhone 7, AW3

DidaJI
Příspěvky: 60
Registrován: 29 kvě 2017 22:29

Re: Nefunkční Safari

Příspěvek od DidaJI » 22 čer 2019 08:16

On se dá ještě na CZC koupit nový AIR 2013?

deiv14
Příspěvky: 6
Registrován: 17 čer 2019 20:02

Re: Nefunkční Safari

Příspěvek od deiv14 » 01 črc 2019 17:21

Vidíš, já jsem ale jelen, jsem se přepsal. Je to MacBook Air 2017, 13" :mrgreen:

l4m4
Příspěvky: 1
Registrován: 22 črc 2019 14:04

Re: Nefunkční Safari

Příspěvek od l4m4 » 22 črc 2019 14:06

Dobrý den, mám úplně stejný problém, je nějaké řešení?? Moc děkuji! :-)

Odpovědět