Muzu jen cist z externiho hardisku

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Tomik15
Příspěvky: 1
Registrován: 19 čer 2019 20:51

Muzu jen cist z externiho hardisku

Příspěvek od Tomik15 » 19 čer 2019 20:57

Mam problem, ze muzu jen cist z externiho hardisku. Kdyz si dam Informace/Sdilena a opravneni tak je tam napsano Muzete pouze cist. Kliknu na zamek zadam heslo, ale pak kdyz chci zmenit opravneni, tak to nejde nevite cim to muze byt. Na pocitaci mam jen jednoho uzivatele a predtim slo na externi disk normalne zapisot a nic jsem nenastavoval, tak nevim co se s tim stalo. Diky za rady

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Muzu jen cist z externiho hardisku

Příspěvek od ra3662 » 19 čer 2019 21:10

Klik na disk a pravé tlačítko myši, informace.
Co je tam?
Tipuji že NTFS.

VlastimilMana
Příspěvky: 75
Registrován: 01 srp 2015 16:28

Re: Muzu jen cist z externiho hardisku

Příspěvek od VlastimilMana » 19 črc 2019 11:52

"Na pocitaci mam jen jednoho uzivatele a predtim slo na externi disk normalne zapisot a nic jsem nenastavoval, tak nevim co se s tim stalo."
Tím myslíte se stejným přenosným diskem a stejným počítačem?
Pokud ne, tak první co mě napadne, je, jak už je zde zmíněno, formát disku NTFS, což je druh souborového systému, se kterým si macOS ne úplně rozumí a občas to může být problém, protože na NTFS je formátovaná velká část přenosných datových nosičů. Naštěstí existuje snadné řešení v podobě softwaru Paragon NTFS.
macbook pro retina 13" 2014, 256gb
iphone 5S silver 16gb

Odpovědět