MacBook a HDMI

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
deiv14
Příspěvky: 6
Registrován: 17 čer 2019 20:02

MacBook a HDMI

Příspěvek od deiv14 » 25 črc 2019 19:53

Ahoj,

mám menší problém/dotaz a pravděpodobně se dozvím, že jsem úplný *****, ale pro jistotu: když jsem si nedávno kupoval svůj první MacBook (Air 2017 13"), zjistil jsem, že nemá výstup na HDMI, tak jsem si přímo v eshopu chtěl koupit aktivní převodník cca za 1000 Kč, který mi byl nabízen jako vhodné příslušenství. Když jsem si pročítal diskuzi k tomuto produktu, jeden uživatel psal, že si někde na Aliexpressu koupil přímo kabel s vhodnými konektory a že to prý funguje dobře i bez převodníku. Samozřejmě jsem si řekl, že ušetřím, tak jsem si na eBay takový kabel pořídil. Když jsem ho teď chtěl vyzkoušet, vypadá to že nefunguje. Zapojil jsem do televize do HDMI a druhou stranu do MacBooku a když televizi přepnu na tento slot, nic se neděje. Ne, že by mě nějak překvapovalo, že toto řešení nefunguje, ale pro jistotu se ptám, jestli třeba není ještě potřeba nastavit přímo v Macu, jestli by to třeba za nějakých podmínek mohlo fungovat?

Předem díky za odpověď a místo nadávek, jaký to jsem *****, bych poprosil návrh na nejlepší řešení, jak propojit Mac s televizí. Za chvíli začíná nová sezona NHL a já bych si rád zápasy pouštěl v televizi :)

Spartanjay
Příspěvky: 79
Registrován: 02 črc 2019 12:08

Re: MacBook a HDMI

Příspěvek od Spartanjay » 25 črc 2019 21:09

Macbook ma Thunderbolt port (usb-c), takze staci koupit usb-c to hdmi a frcis. Taky jsem prechazel z Win10 a prekvapilo me, ze konektivita na Macu funguje jinak..

Z ceho chces poustet NHL? Ja na NHL koukal pres Horizon Go, ktery pustis pres airplay z ipadu ci iphonu a nepotrebujes zadne kabely..

deiv14
Příspěvky: 6
Registrován: 17 čer 2019 20:02

Re: MacBook a HDMI

Příspěvek od deiv14 » 26 črc 2019 19:57

Právě že přesně to jsem si koupil, aspoň myslím. Konkrétně: https://www.ebay.com/itm/10FT-Thunderbo ... 2749.l2649

NHL si platím přímo oficiální NHL.tv, mám k dispozici všechny zápasy, ale na notebooku, respektive teď MacBooku, ale chtěl bych si to pochopitelně přenést i na televizi :)

Gwaihir
Příspěvky: 499
Registrován: 19 čer 2014 10:20

Re: MacBook a HDMI

Příspěvek od Gwaihir » 06 srp 2019 09:37


Odpovědět