PowerBook G4 - jak a kde hledat software.

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Uživatelský avatar
VARIO
Příspěvky: 8
Registrován: 24 srp 2019 14:27

PowerBook G4 - jak a kde hledat software.

Příspěvek od VARIO » 24 srp 2019 14:32

Dobrý den. Prosím o pomoc a radu jak mám vybírat software pro svůj počítač. Zakoupil jsem Powerbook G4 a nemohu na něj nic dostat. Vždy mi to vypíše, že tento program nelze spustit na této verzi verzi systému. Mám Leopard 10.5.8 ale když si stáhnu třeba Firefox pro Leoparda, dostanu tu samou hlášku. Poradíte kde hledat a podle čeho vybírat? Děkuji.

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: PowerBook G4 - jak a kde hledat software.

Příspěvek od mberdych » 24 srp 2019 16:34

Hledat verze pro Power PC Mac. Tedy firefox tady:

https://www.oldapps.com/mac/firefox.php ... pard_intel

Jinak nevím, jakou jste měl motivaci koupit stroj s PowerPC procesorem, ale je to opravdu velká historie.

Uživatelský avatar
VARIO
Příspěvky: 8
Registrován: 24 srp 2019 14:27

Re: PowerBook G4 - jak a kde hledat software.

Příspěvek od VARIO » 24 srp 2019 18:07

Děkuji za radu. No, moje motivace je taková, že jsem starej dědek, kterej začínal na LCčku a jehož hlavní pracovní stanice byla později Performa 630. S Applem jsem skončil v době, kdy vyšel G4 Quicksilver. Pak jen Windows a Linux. Na stará kolena potřebuji napsat nějakou tu knihu a vrátit se z nostalgie k G4. Jeden pán z Mostu mi prodal 15" G4 ale hodně mi zalhal. Německá klávesnice místo české, baterie 0% místo hodiny a půl, jeden slot na ram nefunkční. Já teď sehnal skoro jako novou G4 17". Takže šetřím protože mi díky zalhání nevychází důchod na tu 17náctku. :lol: Lidi, někteří, jsou prostě svině.

trevor12
Příspěvky: 200
Registrován: 27 črc 2014 10:53

Re: PowerBook G4 - jak a kde hledat software.

Příspěvek od trevor12 » 25 srp 2019 09:48

uz bych do powerpc nesel, je to jako nutit mrtvyho kone behat,maly vykon na pozadavky dnesni doby, zejm. browser (posledni verze 10.5 leopard), radeji bych tedy koupil nejaky starsi macbook pro 15 s aspon core 2 duo intelem, nejspis late 2007 (max 6 gb ram), lepe nejaky novejsi (lepsi touchpad, moznost aspon 8 gb ram), ano delaly se i vykonnejsi pracovni stanice s G4, G5 ale uz bych to nekupoval

software treba http://macintoshgarden.org

Odpovědět