Macbook, iMac, výkon, dotazy

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
JFrigo
Příspěvky: 4
Registrován: 26 zář 2019 06:53

Macbook, iMac, výkon, dotazy

Příspěvek od JFrigo » 26 zář 2019 15:52

Dobrý den, rozhodl jsem se že si pořídím Macbook. Vzhledem k tomu že jsem student a mám peníze pouze z brigády nemůžu si moc vyskakovat, takže můj rozpočet činí maximálně 10,000 Kč ale čím nižší cena tím lépe. Na macbooku bych chtěl dělat klasickou práci do školy ale zároveň bych chtěl stříhat videa(nijak složitě, ze záběrů z gopra udělat ústřižky-slepit je a dát do pozadí hudbu).
V cenové relaci do 10k jsem viděl macbooky které měli buď “dobrý” procesor a špatnou grafiku nebo naopak “dobrou” grafiku a špatný procesor. Takže by mě zajímalo i to jakou z těchto dvou možností, s mými požadavky by bylo lepší zvolit.
Dále jsem na bazoši viděl i pár iMaců za dobrou cenu. Chci se tedy zeptat které z těchto dvou zařízení je lepší volba a jestli se to vyplatí pořizovat, pokud ano, nebyl by někdo ochotný a nedoporučil by mi něco konkrétně? Já osobně zatím našel tento macbook který se mi zdál slušný a paní má příjemné vystupování: https://pc.bazos.cz/inzerat/109284734/m ... 3-2011.php
Za někoho kdo by mi poradil budu moc rád.

appletomas
Příspěvky: 13
Registrován: 14 kvě 2013 14:06

Re: Macbook, iMac, výkon, dotazy

Příspěvek od appletomas » 27 zář 2019 08:53

Dobrý den, předem se omlouvám jestli to sem nepatří. Mám MBPro mid 2012 13palců s otáčkovým diskem bez retiny s CD mechanikou. Včera jsem se rozhodl upgradovat na SSD, udělal jsem zálohu TM, přehodil podle návodu SSD disk do počítače. zapl a pomocí cmd+r jsem se dostal do recovery režimu nebo jak se tomu říká. Vybral jsem SSD disk, naformátoval na ten formát žurnálový, vše ok. Překlikl jsem na obnovu dat time machine, připojil exterák se zálohou a proklikal se nabídkou kam obnovit. Když jsem vše potvrdil rozjelo se to ale po pár vteřinách to vyhodilo hlášku - Při přidávání zotavovacího systému na cílový disk došlo k chybě. Restartujete počítač a pak zkuste spustit obnovení znovu."

Zkoušel jsem to několikrát a pořád se stejným výsledkem. Nevíte prosím jak dále postupovat nebo kde je chyba?? Předtím na disku jsem měl zaplý to šifrování filevalut a zálohoval jsem klasicky tm, jestli tohle na to má vliv. Jestli by třeba nepomohlo dát zpět starý disk, odšifrovat ho, zazálohovat novou zálohu a pak tohle všechno vyzkoušet znovu. Oba disky jsou 500gb.

Budu moc rád za každou pomoc nebo radu. Děkuju

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4643
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Macbook, iMac, výkon, dotazy

Příspěvek od ra3662 » 27 zář 2019 13:51

Za mne jednoznačně čistá instalace a ze zálohy si vytáhnout pouze to co potřebuji.
Ano je to nové instalaci všech SW třetích stran, které potřebuji. Výhoda je v tom že netahám žádný bordel z předchozího systému.
Vše ovšem záleží na uživateli, on je mezi klávesnicí a židlí.
A pokud už mám extení HDD tak si na něj opravdu dám jen co je nutné a pak ani nic nevytahuji ze zálohy TM. Mimochodem tu bych s novým systémem začal také od začátku.

Odpovědět