Synchronizace souborů a ebooks

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Snura63
Příspěvky: 28
Registrován: 10 říj 2019 20:29

Synchronizace souborů a ebooks

Příspěvek od Snura63 » 07 lis 2019 12:36

Zdravím
Mám několik otázek.
1. Jak dostat z Macbooku soubory do Ipadu tak, aby se uložily do něj a nebyly jen na iCloud.Zkrátka někde nešlape ani mobilní internet(třeba u mě doma mobilní data nejdou musím vše přes poskytovatele WiFi).

2. Ebooky ePub. Ty co jsou postahovaný po všech čertech neotevřu ani na Macbooku, ty co mám legálně koupený jo. Ale ani jedny nepřenesu přes aplikaci knihy do Ipadu(zajímavý, že *.pdf jo) když je uložím na iCloud tak je musím nejdřív otevřít v Ipadu ( ty co nejdou otevřít na macbooku) a pak je otevřu i v Mac bloku. Proč to nejde jednoduše synchronizovat?

Dík

johny4cz
Příspěvky: 4
Registrován: 16 čer 2019 22:31

Re: Synchronizace souborů a ebooks

Příspěvek od johny4cz » 07 lis 2019 12:43

bod 1. jsem vždy řešil přes iTunes, případně by to mělo jít přes Airdrop
https://support.apple.com/cs-cz/HT201301

s bodem 2. neporadím
iPhone 3G, iPhone 4, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, iPhone Xr
iPad 2, iPad 2018
Apple TV 4k

Snura63
Příspěvky: 28
Registrován: 10 říj 2019 20:29

Re: Synchronizace souborů a ebooks

Příspěvek od Snura63 » 07 lis 2019 14:04

K bodu 1. Problém je v tom, že to tam potřebuju dostat v nějaký adresářový struktuře, abych se v tom vyznal. V iTunes hodím 200 souborů Pdf z ČSN pod Acrobat a pak než něco najdu bude půl dne v ... Navíc mám složky i dělený podle zákazníka a tam nasazenou různou směs souborů. Chci to sice časem dát do kupy, ale to bude chvíli trvat a teď ke konci roku je docela nestíhačka.

No a Aidrop se mi nepodařilo zatím vůbec rozběhnout. Nic tam nevím a na obou zařízeních mám nastavenou viditelnost pro všechny. Takže to srubnout nemůžu.

Ještě přemejšlím, že na androidu a Windows mě to šlapalo přes Google disk(tam mám navíc nějakých 19 giga zdarma což mě bohatě stačí. Zkrátka si říkám, že nějak to musí jít jen přijít na to jak.

lipon
Příspěvky: 1617
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Synchronizace souborů a ebooks

Příspěvek od lipon » 07 lis 2019 14:51

tak použij zase google disk, dropbox, onedrive či podobnou službu - z počítače to tam naházej
ve Files si pak tu službu připojíš nebo si stáhneš příslušnou aplikaci - všechny zmíněné služby mají i svou aplikaci

jo a v appce si pak zvolíš, co chceš aby bylo dostupné i off-line (mám vyzkoušeno s dropbox a onedrive)

Snura63
Příspěvky: 28
Registrován: 10 říj 2019 20:29

Re: Synchronizace souborů a ebooks

Příspěvek od Snura63 » 07 lis 2019 20:00

Tak nějak nevím. Zkouším disk Google a teda ukládat všechno jednotlivě po souborech to vyjde skoro stejně jak u iCloud. Navíc Aidrop funguje nějak podivně na straně iPadu zařízení vidím ale v macbooku ho nevidím. Tomu ještě ty ebooky. Nevím, připadá mi to jako zabudovaný a polovičatě řešený. No třeba na to časem přijdu. Ale hledám na googlu zkouším různý tipy ale pořád nic. Navíc Androidí telefon v Bluetooth vidím pořád, ale iPad ne jen v předvolbách kde se vždy na chvíli připojí a pak odpojí.

lipon
Příspěvky: 1617
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Synchronizace souborů a ebooks

Příspěvek od lipon » 07 lis 2019 20:57

něco děláš jinak, než píšeš
taky by bylo fajn napsat, v čem přesně to děláš (počítač, operační systém, verze itunes/books)

ad 1) - chceš naházet knížky z počítače do iPadu - proč je teda z počítače nehodíš na googledrive rovnou? Upload by měl jít hromadně i přes webové rozhraní, ne? Tj. připojit se z počítače do služby Googledrive a uploadovat tam soubory, v iPadu pak otevřeš aplikace Googledrive, ta se připojí na tvůj cloud a ty jí určíš, které soubory má má stáhnout k offline prohlížení do ipadu.
Jediné, co asi přes webové rozhraní nejspíš nepůjde, je dodržet adresářovou strukturu. Ale pokud vím, Googledrive má i aplikace pro počítač.

Když vezmu, jak mi funguje na OneDrive - mám v Macu nainstalovanou aplikaci OneDrive, do složky OneDrive ve Finderu nakopíruju vše, co chci, aby se nahrálo do OneDrive, včetně adresářové astruktury. Přesně tak se to nahraje na cloud, v iPadu otevřu OneDrive a vyberu soubory, které chci, aby byly offline.

ad 2) zkusmo jsem přidal do knihovny náhodnou epub knížku, v aplikaci Books na Macu, během pár vteřin bylo hotovo (File->Add to Library, výběr knihy a bylo hotovo, byla v knihovně)

Snura63
Příspěvky: 28
Registrován: 10 říj 2019 20:29

Re: Synchronizace souborů a ebooks

Příspěvek od Snura63 » 07 lis 2019 21:35

Takže mám MacBook Air 2019, Ipad 2019 os mám nejnovější verze a zaktualizované Ted se mi zrovna do ipadu nahrála 13.2.2.
Jak jsem psal ebooky co mám koupené a pdf soubory hodím v macbooku do knih a otevřuje. Ale přenesou se jen ty pdf. ebooky postahované různě neotevřu v macbooku vůbec, ale když jsouc na cloudu tak je otevřu v ipadu a v pohodě sychronizuju do macbooku kde je i pak otevřu. Zkoušel sem je i přeuložit v Calibre a tohle je jediná zatím možnost. No a aidrop ten jak jsem psal výše nejde. One drive nepoužívám, tak nevím jak to tam je. Ale klienty gdisku mám nainstalovaný na obou zařízeních. V gdisku ale je ukládání udělaný tak, že musíš to označit u jednotlivých souborů. Přez prohlížeč to ještě prubnu.

lipon
Příspěvky: 1617
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Synchronizace souborů a ebooks

Příspěvek od lipon » 07 lis 2019 22:01

ad knihy - jsou v Macbooku v nastavení iCloud drive (Options) zaškrtnuty Books?
a co to udělá, když v aplikaci Books na Macu dáš Add to library ... a vybereš nějakou knihu v ePub bez DRM?

jestli se Books v Catalině chovají jinak netuším, mám Mojave a Catalinu dávat nebudu, už kvůli tomu, že dělá bordel s audioknihami, tím, že zrušili iTunes

Snura63
Příspěvky: 28
Registrován: 10 říj 2019 20:29

Re: Synchronizace souborů a ebooks

Příspěvek od Snura63 » 08 lis 2019 08:50

ad knihy - jsou v Macbooku v nastavení iCloud drive (Options) zaškrtnuty Books?

-mám když je přidám v Ipadu z cloudu tak se to synchronizuje ale když je přidám v MacBooku tak je problém

co to udělá, když v aplikaci Books na Macu dáš Add to library ... a vybereš nějakou knihu v ePub bez DRM?

- knihy mám všechny bez DRM co jsou koupený na PalmKnihy jsou bez problémů, co sem dostal před lety ke čtečce taky, problém je u knih různě stažených po internetu, ty načtu v iPadu bez problémů ale v MacBooku už ne. Jedině když nahraju do nejdřív do iPadu a pak sesynchronizuji.Potom jdou otevřít i MacBooku.

-------
No tak už sem zkusil všechno. Eboky sem zatím přestal řešit.To počká. Ale připadá mi, že bud má problém Catalina, nebo to to nemá Apple dořešený. Protože MacBook - Android všechno šlape a MacBok - iPad je to samej problém.
To chce člověk moc abych do iPad nahrál soubory upravil je a pak je dostal zas zpátky?
Zkusil jsem i iTunes a do iPadu soubor dostanu ale upravené už se zpátky nesynchronizuje.
Ted už mě napadá jen udělat zálohu a zkusit Catalinu znovu nainstalovat.

Aidrop nejde, Synchro přes iTunes jde jedním směrem a přes cloud musím nejdřív všechny soubory ručně natahat v iPadu. Takže pro účely kvůli kterým jsem to pořizoval aspoň zatím nepoužitelný. Jediný plus to má z výdrží baterie.

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Synchronizace souborů a ebooks

Příspěvek od Jirka_S » 08 lis 2019 13:27

Ještě dlouho vydržím s Mojave, jak se zdá. :)

Snura63
Příspěvky: 28
Registrován: 10 říj 2019 20:29

Re: Synchronizace souborů a ebooks

Příspěvek od Snura63 » 08 lis 2019 14:49

Ted jsem přijel od zákazníka a z jeho iPadem do šlapalo v pohodě. Takže tutově to bude iPadem.

Snura63
Příspěvky: 28
Registrován: 10 říj 2019 20:29

Re: Synchronizace souborů a ebooks

Příspěvek od Snura63 » 10 lis 2019 12:27

Tak ted jsem si tím chvilku hrál. A když přidám knihy do knihovny v ipadu dostanu je do MacBooku. V MacBoku ty sanmí knihy dám na plochu, smažu v aplikaci knihy, smažou se i na Ipadu. Dám na MacBooku knihy zpátky z plochy, v MacBooku je již otevřu, ale v iPadu se neobjeví.
Z Aidropem je to tak, že MacBook cizí telefon vidí, ale můj iPad ne. Takže kde může být chyba?

Snura63
Příspěvky: 28
Registrován: 10 říj 2019 20:29

Re: Synchronizace souborů a ebooks

Příspěvek od Snura63 » 12 lis 2019 11:39

Tak Aidrop vyřešen. Dneska jsem vyzkoušel iPad na jinými MacBooku a šlapal. Když jsem jel pak domů, tak mě napadlo ho přejmenovat.Takže jsem ho vymazal iPad na Macbooku a naopak. Přejmenoval iPad.Všechno zrestauroval a znovu přihlásil. Aidrop šlape.

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Synchronizace souborů a ebooks

Příspěvek od Jirka_S » 12 lis 2019 13:06

Některá řešení jsou velmi prostá. Tak ať to šlape.

Odpovědět