Nelze mi vyhodit/vymazat soubor jpg

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Ywetta
Příspěvky: 1
Registrován: 19 lis 2019 04:15

Nelze mi vyhodit/vymazat soubor jpg

Příspěvek od Ywetta » 19 lis 2019 04:19

Prosím o radu. Mám na ploše fotku ve formátu jpg a nelze mi přesunout do koše ani otevřít. Když se ji snažím otevřít napíše mi to, že soubor ve formátu jpg nelze otevřít (nečekaně).... já tu fotku odstranit potřebuju, ale nevím jak. Díky za pomoc

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4643
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Nelze mi vyhodit/vymazat soubor jpg

Příspěvek od ra3662 » 19 lis 2019 08:20


MaHa
Příspěvky: 126
Registrován: 30 kvě 2012 22:40
Bydliště: Hrušovany u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Nelze mi vyhodit/vymazat soubor jpg

Příspěvek od MaHa » 27 lis 2019 21:34

Od dnešního dne mám úplně stejný problém jen se týká souborů PNG, které jsou na ploše. Nelze je otevřít, nelze je smazat, ale je možné je zobrazit v náhledu. Pro případné smazání zkusím postu na uvedeném odkazu. Zajímala by mne ale příčina toho proč najednou není možné otevřít nebo smazat žádny PNG soubor z plochy. Když ale soubor překopíruji CMD+C a CMD+V do jiné složky, tak ho normálně otevřu. Je možné ale jen kopírovat, přesunout nelze.

MaHa
Příspěvky: 126
Registrován: 30 kvě 2012 22:40
Bydliště: Hrušovany u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Nelze mi vyhodit/vymazat soubor jpg

Příspěvek od MaHa » 27 lis 2019 21:58

Tak beru zpět. V mém případě pomohlo restartovat MacBook a už je možné soubory otvírat, mazat i přesouvat.

Odpovědět