Problém se spojení MB a iPhone

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
LukasJ
Příspěvky: 11
Registrován: 08 led 2020 09:25

Problém se spojení MB a iPhone

Příspěvek od LukasJ » 08 led 2020 20:57

Dobrý den, prosím o radu.
Aktualizoval jsem MacBook Air na Verze 10.15.2 a mám problém s přihlášením iPhonu 11pro. Když připojím iPhone přes kabel, tak se mi ve Finderu neukáže. V iTunes jsem notebook autorizoval. Měl by prosím někdo radu, jak postupovat dále, aby se mi iPhone zobrazil a mohl jsem provést zálohu.

Předem děkuji za odpovědi.

Lukáš

Uživatelský avatar
Alisczech
Administrátor
Příspěvky: 1902
Registrován: 11 črc 2012 14:34
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se spojení MB a iPhone

Příspěvek od Alisczech » 09 led 2020 01:47

Zkoušel jsi restart iPhonu, případně jiný kabel?
 Certified Trainer, ACE, fotograf a žurnalista
http://jbrezina.cz http://ilumio.cz http://4foto.cz http://fripito.com

LukasJ
Příspěvky: 11
Registrován: 08 led 2020 09:25

Re: Problém se spojení MB a iPhone

Příspěvek od LukasJ » 09 led 2020 06:53

Když mi to nešlo, tak jsem jenom iPhone aktualizoval na nejnovější verzi, jinak jsem ho nijak nerestartoval. Kabel funguje, zkoušel jsem ho připojit na druhý MacBook Pro a jiný iPhone a tam to jde bez problému, teda úplně pod jiným apple id. Tady mám právě problém, že jsem aktualizoval MB Air přítelkyně na 10.15.2. a její iPhone taky a nikde se mi to nezobrazí.

Díky za radu, Lukáš

cinges
Příspěvky: 303
Registrován: 09 kvě 2017 16:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se spojení MB a iPhone

Příspěvek od cinges » 09 led 2020 10:46

strasne to vsetko blbne, ja uz som to cele vzdal..Mne tiez nefunguje pripojenie iphone XR k macbooku pro 2015.. pernamentne sa pripojuje a odpojuje.. vyskusal som vsetky navody na internete, vsetko som preinstaloval, poresetoval, kopec problemov a prace som si s tym narobil a stale to nefunguje.. kable mam originalne, aj neoriginalne som skusal.. po aktualizacii na catalinu mi to proste prestalo vsetko fungovat.. cele zle..
www.cinges.net
MacBook Pro 16" 2022,iPad Pro 12.9 2018 256gb,iPhone 13,Apple Watch 6 44mm,Airpods Pro

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Problém se spojení MB a iPhone

Příspěvek od Jirka_S » 09 led 2020 13:28

Ještě bych důkladně vyčistil kontakty v iP, časem se tam nalepí různý "bordel", blblo mi tak nabíjení - vyplo, zaplo, furt dookola, stačilo trochu jemně pošťárat ostrou špejlí.

LukasJ
Příspěvky: 11
Registrován: 08 led 2020 09:25

Re: Problém se spojení MB a iPhone

Příspěvek od LukasJ » 09 led 2020 14:13

Dobrý den, děkuji za radu, zkusím to profouknout, ale jedná se o nový iPhone 11Pro. Tak bych řekl, že zas tak špinavý to nebude, nabíjí úplně v pohodě, nabijí i když ho připojím k Macbooku, ale nikde se nezobrazí. Nevím jestli se musí třeba někde macbook autorizovat v iPhonu, nebo tak něco? Dřív to bylo tak, že se utorizoval iTunes a bylo hotovo, ale ted nově se to zobrazuje ve finderu, ale tady nic :( jestli to dělají naschvál, abychom si porád kupovali nové macbooky :( ….

lipon
Příspěvky: 1619
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Problém se spojení MB a iPhone

Příspěvek od lipon » 09 led 2020 14:20

Měl jsem taky problém s 11Pro, akorát na High Sierra, v iTunes se vůbec nepřihlásil, někdy v prosinci. Na nějakém zahraničním fóru jsem se dočetl, že to někdo pořešil stažením instalačního balíčku iTunes a vynucenou instalací. Po instalaci a připojení 11 Pro si iTunes ještě stahovaly, a pak už se mi objevil 11 Pro v iTunes. Akorát zas přestal fungovat Image Capture, přitom import fotek a videí přes Preview funguje, přijde mi, že Preview si jen zavolá ImageCapture. Přitom verze stažených a instalovaných iTunes byla stejná jako ta, co v Macbooku mám.


Pokud jde o kabely, docela mě překvapil ten originální, dodávaný s 11pro, tedy s USB-C na druhem konci.
Kdyz ho vrazim do USB-C konektoru v mini 2018 a připojim 11pro, nabíjí se a vše jde, jak má. Když na ten samý kabel připojím iPad Pro 2017, tak se iPad nezačne nabíjet, ani ho nedetekují iTunes. S normálním USB3 kabelem, origo i neorigo se připojí jak telefon, tak iPad :evil:

LukasJ
Příspěvky: 11
Registrován: 08 led 2020 09:25

Re: Problém se spojení MB a iPhone

Příspěvek od LukasJ » 09 led 2020 16:16

Tak jsem na to přišel. Problém byl v tom, že jsem si ve Finder nerozklikl Oblíbené a Místa. Následně se mi tam iPhone ukázal, jenom jsem ho měl skryt. Tak jsem potvrdil důvěřovat počítači a následně provedl zálohu. Takže vše už funguje. Jinak děkuji za rady. Lukáš

lipon
Příspěvky: 1619
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Problém se spojení MB a iPhone

Příspěvek od lipon » 18 úno 2020 10:23

doplňuji, až by to někdo hledal:

na iTunes 12.8.2.3 v OSX 10.3.6 se iPhone 11 Pro neobjeví po připojení kabelem a autorizaci. Je nutno spustit aplikaci MobileDeviceUpdater ze složky '/System/Library/PrivateFrameworks/MobileDevice.framework/Versions/Current/Resources' a počkat, až se provede aktualizace. Pak už to běží.

Zdroj zde

Odpovědět