Rada ohledně upgrade MB Pro MID 2010

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Uživatelský avatar
zajoch97
Příspěvky: 58
Registrován: 01 čer 2014 11:26
Kontaktovat uživatele:

Rada ohledně upgrade MB Pro MID 2010

Příspěvek od zajoch97 » 05 úno 2020 11:08

Zdravím, mám Macbook Pro 2010 mid 2,4 GHz, momentálně 8gb ram a 500gb HDD, myslíte že má cenu udělat upgrade na 16gb ram a přidat místo CDROM SSD disk s rámečkem na systém? nebo se do takhle starého stroje již upgrade nevyplatí... :roll:

Popřípadě jestli nemáte nějaký odkaz na osvědčený rámeček s diskem a RAM pamětí ;)

Za každou radu budu rád. :lol:

Uživatelský avatar
Alisczech
Administrátor
Příspěvky: 1902
Registrován: 11 črc 2012 14:34
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně upgrade MB Pro MID 2010

Příspěvek od Alisczech » 05 úno 2020 13:12

Myslím, že upgrade RAM moc smysl nemá. Přidat SSD a přesunout na něj systém a aplikace počítač zrychlí, ale pokud je to ročník 2010, tak už na něj nedáte nejnovější systém a je otázkou, jak dlouho ještě vydrží. Ale 500GB SSD a rámeček je investice v řádu tisíců, tak asi proč ne.
 Certified Trainer, ACE, fotograf a žurnalista
http://jbrezina.cz http://ilumio.cz http://4foto.cz http://fripito.com

Uživatelský avatar
zajoch97
Příspěvky: 58
Registrován: 01 čer 2014 11:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně upgrade MB Pro MID 2010

Příspěvek od zajoch97 » 05 úno 2020 16:59

Mac používám primárně na úpravu fotek a editování videií, tak jsem myslel že by RAMky mohli trochu urychlit proces :O

likethis
Příspěvky: 230
Registrován: 01 srp 2012 01:22

Re: Rada ohledně upgrade MB Pro MID 2010

Příspěvek od likethis » 06 úno 2020 01:09

Tak on jako takový vydrží, což o to. Nejsou to ty dnešní rachitické krasotinky :D Jen je otázkou, jestli to má smysl, i s ohledem na SW podporu. Mám ten model doma a podle mne je to už tak na psaní textů, ne na střih videa. Jako jde leccos, jde i jezdit do práce na kole, přesto tyto lidi považuji za blázny :D Taky jsem tam měl dlouho 8 GB RAM, ale za 16 bych tady peníze dnes už nedával (jsou drahé, protože to je neoficiálně podporovaná kapacita, a je tedy potřeba koupit konkrétní předražené moduly, pokud se nepletu). U SSD pozor, je tam NVIDIA chipset, který je takový všelijaký a vím, že s některými řadiči SSD měl problémy. Mě tam běhal v pohodě naposled Crucial MX řada.

newwes
Příspěvky: 8
Registrován: 14 čer 2019 13:21

Re: Rada ohledně upgrade MB Pro MID 2010

Příspěvek od newwes » 06 úno 2020 11:16

Šel bych do toho. Řeči typu "je to jen na psaní textů" jsou mimo. Místo HDD dej SSD, HDD do šuplíku místo mechaniky, 16 GB RAM a budeš hodně dlouho spokojený. Mám to tak taky v mid 2011.

Uživatelský avatar
mikijoy
Příspěvky: 208
Registrován: 27 zář 2012 07:47

Re: Rada ohledně upgrade MB Pro MID 2010

Příspěvek od mikijoy » 06 úno 2020 13:22

Jen tip ohledne pripadne vymeny SSD - doporucuju vyse zmineny Crucial MX, pouzil jsem jej na zaklade tipu v diskuzich a fungoval bez problemu.
... even the very wise cannot see all ends

likethis
Příspěvky: 230
Registrován: 01 srp 2012 01:22

Re: Rada ohledně upgrade MB Pro MID 2010

Příspěvek od likethis » 06 úno 2020 19:26

newwes píše:
06 úno 2020 11:16
Šel bych do toho. Řeči typu "je to jen na psaní textů" jsou mimo. Místo HDD dej SSD, HDD do šuplíku místo mechaniky, 16 GB RAM a budeš hodně dlouho spokojený. Mám to tak taky v mid 2011.
Mně zase připadají mimo řeči, že bude "hodně dlouho spokojený" u stroje, kterému skončila podpora u High Sierry. Letos pravděpodobně skončí security updaty a později začne mít problém se SW, který vyžaduje novější verze Mac OS. To je prostě potřeba zohlednit, zvlášť ve vztahu k drahému upgrade RAM na 16 GB. Jinak ten stroj mám, takže vím, co od něj čekat a velkorysé množství RAM nevytrhne, že už prostě postrádá výkon. Proto upgrade RAM považuji za vyhozené peníze. Už připojený externí monitor mu dělá problémy při pouhých animacích v systému a celkově je to koule u nohy. Jako čistě notebook ještě budiž, ale ten stroj už načítá pomaleji i hloupé webové stránky, v porovnání s čímkoliv novým. Jak jsem psal, pracovat se dá ale na lecčems, když člověk nezná nic lepšího, přijde mu to kolikrát OK, do doby, než porovná s něčím novějším. Takové SSD ať tam ale klidně dá, není to velká investice a tím to teď oživí hodně a na lehčí práci s tím nějakou dobu vydrží.

Ročník 2011 nemám a může to být dost jiné, a to proto, že už tam je nová generace procesorů Core iX, kdežto 13" 2010 má ještě Core 2 Duo.

fertooos
Příspěvky: 1
Registrován: 14 bře 2020 00:28

Re: Rada ohledně upgrade MB Pro MID 2010

Příspěvek od fertooos » 14 bře 2020 00:31

Myslím, že upgrade RAM moc smysl nemá. Přidat SSD a přesunout na něj systém a aplikace počítač zrychlí

Odpovědět