iMessage/iCloud

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Uživatelský avatar
Caanigia
Příspěvky: 432
Registrován: 03 srp 2012 00:08

iMessage/iCloud

Příspěvek od Caanigia » 09 úno 2020 16:39

Zdravím,
ani nevím jak problém popsat. Někdy dávno jsem si zapnul v nastavení iCloud zálohu "zprávy" a od té doby mám problém.

Všechny konverzace se mi mezi macbookem a iphonem synchronizují správně, ale problém mám s přílohama, vícemene s obrázky a fotkama.
Co jsem vypozoroval, tak na macbooku mám ve zprávách vše, včetně příloh, ale na iphonu nemám skoro nic, i přesto že to zabírá místo viz.foto. Vůbec se v tom neorientuju a vlastně v iphone tak 90% příloh vůbec nemám a nedají se ani stáhnout, na macbooku mám vše.

Nevíte, kde je problém? Nebo mám vůbec nějaký význam to zálohovat do icloudu?
IMG_0677.png
IMG_0678.png
Macbook Air mid 13
iPhone XS
Apple Watch 5
Airpods


† Macbook Air mid 09 † Mac Mini mid 10 † Macbook Pro mid 10 † iMac mid 11
† iPhone 3G, 4, 4s, 5, 5s, 6+, 6s, 7, X † iPad 1 † iPad Mini 2 † iPods † Time Capsule mid 13
† Watch 3, 4

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1608
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: iMessage/iCloud

Příspěvek od SharkeeCZ » 09 úno 2020 19:15

odhlásit, přihlásit, počkat až se vše nahraje
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

Uživatelský avatar
Caanigia
Příspěvky: 432
Registrován: 03 srp 2012 00:08

Re: iMessage/iCloud

Příspěvek od Caanigia » 09 úno 2020 19:26

Zkoušel jsem
Macbook Air mid 13
iPhone XS
Apple Watch 5
Airpods


† Macbook Air mid 09 † Mac Mini mid 10 † Macbook Pro mid 10 † iMac mid 11
† iPhone 3G, 4, 4s, 5, 5s, 6+, 6s, 7, X † iPad 1 † iPad Mini 2 † iPods † Time Capsule mid 13
† Watch 3, 4

Uživatelský avatar
Caanigia
Příspěvky: 432
Registrován: 03 srp 2012 00:08

Re: iMessage/iCloud

Příspěvek od Caanigia » 12 úno 2020 11:05

tak věc se má následovně:

1. vypnul jsem zálohování Zpráv na iCloud, ukázalo mi to že zařízení stáhne Zprávy a že na odvolání mám 30 dní. Takže na iCloudu položku zprávy vůbec nemám.

2. Ve správě úložiště v iPhone už vidím cca 2GB, což tak nějak odpovídá
1.png
3. Když si dále zkontroluju přílohy, nějaké soubory tam vidím, lze je otevřít atd. takže to vypadá, že v telefonu už jsou. (i když letmým pohledem mi přijde, že tam nejsou všechny, ale blíž jsem to nezkoumal zatím)
2.jpg
4. Ale když si otevřu přímo ve zprávách konverzaci, která má podle nastavení skoro 1GB a mělo by tam být nejvíce obrázku a příloh, nevidím tam nic. U dalších konverzací vidím tředa jen posledních cca 10 obrázku atp.
3.jpeg
5. No a Macbooku všechno sedí u všech konverzací se mi zobrazuje správně všechno.

Nenapadá někoho kde by mohl být problém? Napadá mě jestli to není tím, že mám cca 2 měsíce nový iPhone (i když při přechodu na nějaké minulé iOS jsem viděl, že vše bylo v pořádku - vše se stáhlo s iCloudu do telefonu).
Rád bych měl přes konverzaci přístup k fotkám, které jsme si posílali, zvlášt když podle všeho někde v telefonu jsou. Zatím teda nechávám zálohu zpráv na iCloud vyplou.
Macbook Air mid 13
iPhone XS
Apple Watch 5
Airpods


† Macbook Air mid 09 † Mac Mini mid 10 † Macbook Pro mid 10 † iMac mid 11
† iPhone 3G, 4, 4s, 5, 5s, 6+, 6s, 7, X † iPad 1 † iPad Mini 2 † iPods † Time Capsule mid 13
† Watch 3, 4

Odpovědět