ZAPOMENUTÉ HESLO DO iMAC (ID heslo OK)

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
HruDIss
Příspěvky: 5
Registrován: 02 dub 2020 16:42

ZAPOMENUTÉ HESLO DO iMAC (ID heslo OK)

Příspěvek od HruDIss » 02 dub 2020 16:48

Dobrý den,

prosím o radu. Na iMacu jsem normálně pracoval, vždy při ranním příchodu se mi otvíral pomocí Apple Watch. Dneska vypadl proud. iMac jsem zapl, nicméně heslo, u kterého jsem si naprosto jistý, že tam bylo, tak nejde. Po 3-4 zadáních špatného hesla by se měla objevit nabídka na změnu hesla pomocí APPLE ID, ale to mi iMac nenabízí. Dá se nějak heslo změnit, třeba přes APPLE ID, které je na iMacu v pozadí normálně přihlášeno ... nebo jakkoli jinak?

iOS Catalina - nejnovější verze, vždy aktualizované.

Díky za radu/pomoc.

Uživatelský avatar
looke
Příspěvky: 658
Registrován: 23 čer 2014 15:42

Re: ZAPOMENUTÉ HESLO DO iMAC (ID heslo OK)

Příspěvek od looke » 02 dub 2020 17:13

Jestli mate zapnuty File Vault, tak by misto hesla mel jit zadat klic od nej... Jen, kdyby nahodou ;o)
iMac 21,5" late 2015 i5 / 16 GB - Mojave / Monterey
iPhone SE 32 GB

HruDIss
Příspěvky: 5
Registrován: 02 dub 2020 16:42

Re: ZAPOMENUTÉ HESLO DO iMAC (ID heslo OK)

Příspěvek od HruDIss » 02 dub 2020 17:17

No jenže to já nevím, jeslti mám zapnutý File Vault ... jak to zjistím?

Děkuji moc.

Uživatelský avatar
looke
Příspěvky: 658
Registrován: 23 čer 2014 15:42

Re: ZAPOMENUTÉ HESLO DO iMAC (ID heslo OK)

Příspěvek od looke » 02 dub 2020 17:21

Nejlip se to pozna, jestli to po vas chce heslo pred startem systemu (zapnuty) a nebo az po nahrati (vypnuty)... Ale musite znat ten klic :(((
iMac 21,5" late 2015 i5 / 16 GB - Mojave / Monterey
iPhone SE 32 GB

HruDIss
Příspěvky: 5
Registrován: 02 dub 2020 16:42

Re: ZAPOMENUTÉ HESLO DO iMAC (ID heslo OK)

Příspěvek od HruDIss » 02 dub 2020 17:28

hmmm, takže vypnutý ... nějaké další rady? já svým způsobem ho dám klidně do "továrního nastavení", následně si tam všechno nahraju a přes iCloud mít budu. Dá se přes CMND + R dát iMac do "továrního nastavení" a tím pádem si to celý nahraju znovu nebo je i po tomto kroku vyžadováno heslo?

HruDIss
Příspěvky: 5
Registrován: 02 dub 2020 16:42

Re: ZAPOMENUTÉ HESLO DO iMAC (ID heslo OK)

Příspěvek od HruDIss » 02 dub 2020 17:28

hmmm, takže vypnutý ... nějaké další rady? já svým způsobem ho dám klidně do "továrního nastavení", následně si tam všechno nahraju a přes iCloud mít budu. Dá se přes CMND + R dát iMac do "továrního nastavení" a tím pádem si to celý nahraju znovu nebo je i po tomto kroku vyžadováno heslo?

HruDIss
Příspěvky: 5
Registrován: 02 dub 2020 16:42

Re: ZAPOMENUTÉ HESLO DO iMAC (ID heslo OK)

Příspěvek od HruDIss » 02 dub 2020 17:28

hmmm, takže vypnutý ... nějaké další rady? já svým způsobem ho dám klidně do "továrního nastavení", následně si tam všechno nahraju a přes iCloud mít budu. Dá se přes CMND + R dát iMac do "továrního nastavení" a tím pádem si to celý nahraju znovu nebo je i po tomto kroku vyžadováno heslo?

jurast
Příspěvky: 192
Registrován: 27 srp 2012 08:23

Re: ZAPOMENUTÉ HESLO DO iMAC (ID heslo OK)

Příspěvek od jurast » 02 dub 2020 17:41

Přes cmd+r jde hesla vyresetovat. Ale použil jsem to v životě jednou a určitě to bylo na nějaké předchozí verzi systému.
Každopádně zkuste v terminalu resetpassword.
Viz.
https://www.cnet.com/how-to/you-forgot- ... -computer/

lxgivl
Příspěvky: 3
Registrován: 10 dub 2020 16:34

Re: ZAPOMENUTÉ HESLO DO iMAC (ID heslo OK)

Příspěvek od lxgivl » 10 dub 2020 17:09

Přesně tohle jsem řešil začátkem týdne, číselným heslem jsem si byl naprosto jistý, nakonec jsem ho změnil a nefungovalo ani změněné. Problém byl v tom, že se na přihlašovací obrazovce klávesnice přepla z CZ do ENG. Po dalším restartu už fungovala opět v CZ, potom ENG a včera opět CZ :))

Odpovědět