Tisk z Ipadu nebo Iphonu přes Wifi

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
LayDee
Příspěvky: 19
Registrován: 20 srp 2019 19:40

Tisk z Ipadu nebo Iphonu přes Wifi

Příspěvek od LayDee » 02 dub 2020 19:33

Ahoj,

rád bych z Ipadu nebo Iphonu tisknul přes wifi na tiskárně Epson Stylus SX525WD, poradí mi prosím někdo jak to zprovoznit? Bude např. problém v tom, že tiskárna je staršího typu?

Děkuji

lipon
Příspěvky: 1619
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Tisk z Ipadu nebo Iphonu přes Wifi

Příspěvek od lipon » 02 dub 2020 19:44

Jak máte tiskárnu připojenou? LAN, USB?
Nevím jak ten Stylus, ale na SureColor doma rodina tiskne přes epsoní aplikaci Epson iPrint.
Mrknul bych na stránky Epsonu, ze lterých tiskáren přes tu aplikaci jde tisknout.

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Tisk z Ipadu nebo Iphonu přes Wifi

Příspěvek od Mironet » 02 dub 2020 20:54

Tomu se dřív říkalo, že tiskárna musí podporovat AirPrint, ne? Nebo to už je zastarý termín a nepoužívá se? Pamatuju se, že jediný způsob jak zprovoznit starší tiskárnu dokonce i na Macu pro mě bylo nezapojovat přes USB protože výrobce neudělal drivery pro nový MacOS, ale při zapojení do Airport Expressu mi to přes Wi-Fi tisklo.

lipon
Příspěvky: 1619
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Tisk z Ipadu nebo Iphonu přes Wifi

Příspěvek od lipon » 02 dub 2020 23:15

to, co já popisuji není AirPrint, ten nemám na tiskárně povolený< mám tiskárnu připojenou přes LAN a z iPadu/iPhonu se tiskne přes tu jejich aplikaci

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: Tisk z Ipadu nebo Iphonu přes Wifi

Příspěvek od MichalJ » 03 dub 2020 10:22

Airprint fuguje i když je tiskárna připojená přes LAN, stačí když je ve stejní síti jako iphone/ipad. Pokud to tiskárna podporuje doporučuju zapnout. Pak budete tisknout úplně normálně, bez aplikace třetí strany.

Odpovědět