Prezentovani - zrcadleni

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Karlos19941
Příspěvky: 2
Registrován: 20 dub 2020 23:42

Prezentovani - zrcadleni

Příspěvek od Karlos19941 » 20 dub 2020 23:49

Zdravím, mam takovy dotaz.

V ramci sve profese casto prezentuji v ruznych podminkach a nedavno jsem se setkal s problemem.

Na miste kde jsem mel prednaset byl pripraven PC napojeny na projektor. Bohuzel vse bylo tak dumyslne udelane, ze nebylo vhodne (ani z hlediska majitele zadouci) abych odpojoval kabel od projektoru z PC a prepojoval ho do sveho maca... (tzn propojil mac a projektor naprimo)

Otazka zni... existuje moznost ( nebo umi to apple TV) ze bych se pripojil pouze k monitoru od PC a tim zrcadlil maca na projektor? Tzn propojit mac-monitor-projektor?

Moc dekuju za lucidni odpovedi 🙂

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1608
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: Prezentovani - zrcadleni

Příspěvek od SharkeeCZ » 21 dub 2020 07:47

Z logiky věci je monitor jen přijímač, nikoliv vysílač, takže pokud monitor neumí přenést signál (sám o sobě) do projektoru, tak je to zřejmě slepá cesta. Monitor by musel mít výstup (out).
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Prezentovani - zrcadleni

Příspěvek od Mironet » 21 dub 2020 11:52

Jak by Vám v dané situaci pomohla Apple TV? Projektor přece není připojen k monitoru. Je připojen k PC, které je připojeno k projektoru. Musel byste stejně připojovat Apple TV k projektoru a to jste ve stejné situaci.

Je docela prasárna mít napevno připojené PC v prezentační místnosti a nepočítat s variantou, že si člověk nepřinese vlastní zařízení; to se přece děje ve velké většině případů.

Potřebujete tedy promítat obrazovku Macu na Windows. Dobré řešení to nemá. Jediné co mě napadá je nosit s sebou na flashce instalačku AirServeru, což je program, který umožní, že se PC s Windows pro Mac tváří jako Apple TV a jde do něj tedy zrcadlit obraz přes Airplay. Kdysi jsem to používal, ale na jednom stálém počítači, a fungovalo to dobře. Vy byste musel vždy nainstalovat, vyplnit licenci, a poté odebrat licenci a odinstalovat. Další zádrhel je, že oba počítače by musely být na stejné síti a teď si nejsem jist, ale možná i na stejné Wifi, aby to fungovalo. Hodně kostrbaté, ale nic jiného mě nenapadá... :?

Josef F.
Příspěvky: 193
Registrován: 04 zář 2014 13:01

Re: Prezentovani - zrcadleni

Příspěvek od Josef F. » 23 dub 2020 18:04

Pokud k prezentování používáte Keynote, tak by taky šlo použít Keynote live a ovládat ze svého zařízení.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Prezentovani - zrcadleni

Příspěvek od rony » 23 dub 2020 18:53

pokial viem, tak Keynote vie cosi ako live streaming - na tom PC nabehnes na webku, kde sa premieta tvoja prezentacia.

Niekde v Keynote najdes na to postup, snad to tam este je.

Potom by to malo byt tak, ze ty to akoze demonstrujes cloveku na PC, ktory dostane od teba URL k pozeraniu. Tym padom Ak to PC zasa premieta na premietacku, tak si dosiahol svoj ciel.

https://support.apple.com/sk-sk/HT206205

ps: aha, kolega vyssie to uz zmienil
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Karlos19941
Příspěvky: 2
Registrován: 20 dub 2020 23:42

Re: Prezentovani - zrcadleni

Příspěvek od Karlos19941 » 24 dub 2020 06:32

Dik moc za vsechny rady 😊

Presne neco takoveho jsem hledal. To keynote live je super napad.

Jeste jednou moc diky 🙏🏻

Odpovědět