Nejde Volat ani přijímat hovory na Macbook

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
LiborFox
Příspěvky: 6
Registrován: 18 úno 2020 15:59

Nejde Volat ani přijímat hovory na Macbook

Příspěvek od LiborFox » 25 dub 2020 16:54

Dobrý den, v historii jsem už viděl že se to několikrát řešilo ale nikde jsem nenašel odpověď. Z ničeho nic mi přestalo fungovat volání na MacBooku ale pouze normální hovory, FaceTime funguje nadále. Už jsem vyzkoušel všechno co tady bylo v minulosti psáno (odhlásit se na obou zařízení z Facetime restartovat) a nic nepomohlo. Píše mi to tady hovor selhal. Tak nevím jak dál.

thera
Příspěvky: 32
Registrován: 19 črc 2019 17:56

Re: Nejde Volat ani přijímat hovory na Macbook

Příspěvek od thera » 25 dub 2020 20:42

normální hovory myslíš hovory přes mobil? nastavení/telefon/na ostatních zařízeních...

LiborFox
Příspěvky: 6
Registrován: 18 úno 2020 15:59

Re: Nejde Volat ani přijímat hovory na Macbook

Příspěvek od LiborFox » 26 dub 2020 07:53

Ano normální hovory myslím, vše to nastavené mám jak na telefonu tak na macbooku. Všude všecko povolené. Telefon mi nabízí že i v průběhu hovoru to dokážu přepnout ale když to přepnu na počítač v průběhu hovoru tak se nic neděje. Zapomněl jsem uvést že Telefon mám Iphone 11 a počítač MacBook Air 2019.

LiborFox
Příspěvky: 6
Registrován: 18 úno 2020 15:59

Re: Nejde Volat ani přijímat hovory na Macbook

Příspěvek od LiborFox » 27 dub 2020 17:06

Ještě jsem vyzkoušel tovární nastavení obou zařízení a stále to nefunguje. Nejvíc používám aktuálně Hotspot jako internet v počítači. Tak že to je stále na stejné síti, dříve to tak vše šlapalo.
Tak už jsem úplně bezradnej.

skyppy2000
Příspěvky: 534
Registrován: 23 pro 2014 10:35
Bydliště: Cabo de Gata, Almería, Andalusia, Spain

Re: Nejde Volat ani přijímat hovory na Macbook

Příspěvek od skyppy2000 » 04 kvě 2020 09:38

Mne to funguje.

iPhone: Jdete do Settings -> Phone -> Calls on Other Devices -> vyberte Allow Calls on Other Devices

A dole v Allow Calls ON: zaskrtnete vsechna zarizeni, na kterych chcete tuto funkci povolit

Na Macu: Spustte FaceTime -> Settings -> Allow Calls from iPhone

Poznamka: ujistete se, ze jste pripojen na stejne WIFI. Pokud bude iPhone nebo Mac zarizeni pripojeno na jinou WIFI, tato funkce nebude fungovat.
iMac 5K - 27'' (2020) - 3,6 GHz Intel Core i9 - 128 GB 2666 MHz DDR4 - Radeon Pro 5500 XT 8 GB - 4 TB SSD

Macbook Pro 16" - 2,3 GHz Intel Core i9 - 64 GB 2666 MHz DDR4 - AMD Radeon Pro 5500M 8 GB GDDR6 - 8 TB SSD

iPhone 13 Pro 256 Mountain Blue

Odpovědět