heslo admina / zablokování

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
DavidKinderino
Příspěvky: 4
Registrován: 15 kvě 2020 07:00

heslo admina / zablokování

Příspěvek od DavidKinderino » 15 kvě 2020 07:06

zdravím, prosím někoho o radu.
mám doma dlouho nepoužívaný MacBook Pro 13" 2009 nyní jsem ho chtěl trochu oprášit a při přeinstalaci jsem zakládal uživatelský účet i pro dceru a do hesla pro admina jsem dal pouze enter. Vše v pohodě přes dceru běží, ale jak potřebuju cokoliv udělat přes admina, tak mi to přes heslo nepustí. zkoušel jsem již i reset hesla přes Apple ID i přes disk utility, ale nejde to. To heslo pro admina prostě změnit nejde. Poradí mi někdo co s tím ? Klidně i přeinstalaci se ztrátou dat, skoro nic tam není. Ovšem když chci udělat novou instalaci, tak to chce nejdříve vymazat disk a k tomu potřebuju takdy administrátorské heslo. DVD bohužel už nemám. díky za radu

Uživatelský avatar
looke
Příspěvky: 658
Registrován: 23 čer 2014 15:42

Re: heslo admina / zablokování

Příspěvek od looke » 15 kvě 2020 08:09

Pri normalnim bootu pres alt z instalacni USB flash to chce v Disk Utility taky heslo k formatu disku?
iMac 21,5" late 2015 i5 / 16 GB - Mojave / Monterey
iPhone SE 32 GB

DavidKinderino
Příspěvky: 4
Registrován: 15 kvě 2020 07:00

Re: heslo admina / zablokování

Příspěvek od DavidKinderino » 15 kvě 2020 08:18

bohužel ano, chce to stále administrátorské heslo a přes klasického uživatele to udělat nejde.

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: heslo admina / zablokování

Příspěvek od tlacenka » 15 kvě 2020 10:15

No a když nabootujete recovery (CMD r) pustíte terminál z utilit
A tam napíšete
resetpassword a dáte enter ?

DavidKinderino
Příspěvky: 4
Registrován: 15 kvě 2020 07:00

Re: heslo admina / zablokování

Příspěvek od DavidKinderino » 15 kvě 2020 13:12

no to už jsem taky dělal. Vyplnil nová hesla i nápovědy a stejně to heslo pro admina nevezme. Nápovědy se změní o zobrazí se ty nové, ale heslo to nevezme. U ostatních uživatelů se to změní a jede to v pořádku. U admina bohužel ne.

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: heslo admina / zablokování

Příspěvek od tlacenka » 15 kvě 2020 18:14

Tak pak už mě napadá jen prasárna typu “tovární nastavení”
Tak předpokládám, že zálohu máte, a že platí, že Vám dat není líto ...
Nabootojte do single user modu (CMD s)
Potom
mount -uw /

rm /var/db/.AppleSetupDone

reboot

Tím by jste si měl vytvořit nový admin účet a v něm si potom můžete změnit heslo k tomu starému a tento pak z toho druhého odstranit ...


Důležité jsou mezery, velikost písmen - proste terminál no...

Odpovědět