Připojení na firemní Exchange e-mail učet IPAD=ANO - MAC=NELZE

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Scurutai
Příspěvky: 4
Registrován: 23 kvě 2020 09:04

Připojení na firemní Exchange e-mail učet IPAD=ANO - MAC=NELZE

Příspěvek od Scurutai » 23 kvě 2020 09:20

Ahoj
Doposud jsem používal pouze IPhone a IPad a synchronizace s firemním exchange účtem mi vše fungovalo ve výchozího klientech E-mail, kontakty, kalendář.

Nyní jsem si pořídil MacBook Air 2020 a zde bych si rád všechny tyhle výchozí aplikace propojil s firemním účtem přes exchange kde mám všechny kontakty apod.

Bohužel nedokážu se i tak připojit....

Dokážete mi poradit prosím ?

Nejde mi do hlavy proč to na Ipadi a IPhonů jde a v Macu ne.


Děkuji moc za každou pomoc.
Watch4,Iphone XS,iPhone SE(old)iPad Pro 10,5,MacBook Air 2020(i5,16gb)

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Připojení na firemní Exchange e-mail učet IPAD=ANO - MAC=NELZE

Příspěvek od mberdych » 23 kvě 2020 09:38

Protože iPad a iPhone používají protokol ActiveSync pro mobilní zařízení a Mac potřebuje EWS. Pokud to Váš exchange z internetu nepovoluje, tak máte smůlu. Více musíte řešit se správcem svého serveru, nic dalšího se s tím dělat nedá. Ten Vám řekne co je možné a jak.

Scurutai
Příspěvky: 4
Registrován: 23 kvě 2020 09:04

Re: Připojení na firemní Exchange e-mail učet IPAD=ANO - MAC=NELZE

Příspěvek od Scurutai » 23 kvě 2020 09:49

Moc děkuji za odpověd, aspoň se už o to nebudu pokoušet I pře jiné e-mailové klienty :)
Zkusím se obrátit na IT
Watch4,Iphone XS,iPhone SE(old)iPad Pro 10,5,MacBook Air 2020(i5,16gb)

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Připojení na firemní Exchange e-mail učet IPAD=ANO - MAC=NELZE

Příspěvek od mberdych » 23 kvě 2020 10:10

To udělejte. Standardně se activesync pro mobily povoluje, ale EWS už ne vždy. Samozřejmě mluvím o připojení z internetu, mimo firmu.

Odpovědět