Jak vložit obrázek do .wav souboru

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
stupice
Příspěvky: 18
Registrován: 24 kvě 2015 15:57

Jak vložit obrázek do .wav souboru

Příspěvek od stupice » 22 čer 2020 07:54

Dobrý den. Chtěl jsem se zeptat na nějaký způsob vložení obrázku do .wav (Flac) souboru. Na netu jsem našel program Wondershare filmora. Existuje i jiný způsob , třeba přes itunes? Děkuji za odpovědi.

Uživatelský avatar
chodec
Příspěvky: 97
Registrován: 04 čer 2013 15:30

Re: Jak vložit obrázek do .wav souboru

Příspěvek od chodec » 24 čer 2020 19:51

.wav je audio soubor, nic víc. Žádný obrázek do něj nepřidáš. K .wav jdou přidat obrázky a následně exportovat jako jiný formát, tj. budeš mít fotku, budeš mít zvuk, ale .wav sám o sobě to už nebude.

Více např. zde

-grizzly-
Příspěvky: 22
Registrován: 01 říj 2015 09:50

Re: Jak vložit obrázek do .wav souboru

Příspěvek od -grizzly- » 24 čer 2020 20:29

K audio souborům je možno obrázky přidávat skrze iTunes. Songy pak mají jako miniaturu právě tento obrázek a stejná ikona je vidět i ve Finderu.
Postup je následující: po přidání songu do iTunes, stačí kliknout na něj pravým tlačítkem myši, vybrat "Informace o skladbě" a pak v záložce "Grafika" přetáhnout na okno jpg nebo png obrázek. Obrázek se vloží přímo dovnitř audio souboru jehož velikost se zvětší o velikost obrázku.
Přílohy
1.jpg
2.jpg

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4642
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Jak vložit obrázek do .wav souboru

Příspěvek od ra3662 » 24 čer 2020 21:08

.waw a iTunes?
Pokud je mi známo iTunes nepodporuje .waw. Možná nějaký plug-in, čert ví.

martas38
Příspěvky: 40
Registrován: 03 srp 2019 00:23

Re: Jak vložit obrázek do .wav souboru

Příspěvek od martas38 » 25 čer 2020 02:49

Umí to program Tag Editor. Stáhne si buď z netu, nebo lze přidat obrázek a údaje o albu/skladbě ručně. Umí i wav. Je bezplatná i placená verze, placená verze má mnohem lepší ovládání.

Uživatelský avatar
chodec
Příspěvky: 97
Registrován: 04 čer 2013 15:30

Re: Jak vložit obrázek do .wav souboru

Příspěvek od chodec » 26 čer 2020 23:40

-grizzly-: tvůj postup jsem zkoušel, ale na .wav nefunguje. Obrázek se u .wav souboru zobrazí jen v iTunes. Finder jej neukáže (ani v detailních informacích o souboru) a velikost .wav se taky nezměnila.

stupice
Příspěvky: 18
Registrován: 24 kvě 2015 15:57

Re: Jak vložit obrázek do .wav souboru

Příspěvek od stupice » 29 čer 2020 12:12

Děkuji všem za příspěvky. Právě přes iTunes mi to nejde. Jen do .mp3 souboru. Zkusím Tag Editor.

Odpovědět