Rozšíření kapacity MB Air 2012 pomocí SD karty?

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Uživatelský avatar
Miro_CZ
Příspěvky: 411
Registrován: 29 lis 2012 15:22

Rozšíření kapacity MB Air 2012 pomocí SD karty?

Příspěvek od Miro_CZ » 07 črc 2020 09:46

Ahoj,

máte někdo zkušenosti s rozšířením kapacity MB Air s použitím trvale připojené SD karty? Našel jsem nějaké karty, které jsou kratší a z Macu tak nevyčuhují, takže můžou být připojené trvale. Četl jsem ale komentáře, že se například MB začne extrémně rychle vybíjet při uspání s připojenou kartou, nebo že se karta po uspání odpojuje a po probuzení je nutné ji vytáhnout a znovu připojit apod.

Máte někdo toto řešení jednoduchého rozšíření kapacity otestované? Případně tip na jiné řešení? Většinou nemám s kapacitou problém, ale sem tam se dostanu do situace, kdy by se mi třeba volných 20gb hodilo pro práci s nějakými většími soubory, takže bych mohl na SD kartu odložit aktuálně nepotřebné soubory a poté vrátit zase zpět. Takže by se jednalo spíše o dočasné úložiště, ale trvale připojené, aby bylo vždy k dispozici.

Předem děkuji za rady.
iPhone 3GS Black - 4S White - 5C White - 5S Silver - 8 Space Gray - 12 Pro Pacific Blue - 13 Pro Sierra Blue - 14 Pro Space Black
iPad Air 2 Wi‑Fi + Cellular 64GB Space Gray
MacBook Air 13" 2012 - Air 13" M1 2020

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozšíření kapacity MB Air 2012 pomocí SD karty?

Příspěvek od rony » 07 črc 2020 15:39

ked som mal 128gb storage v macbooku, tak som spravil najvacsiu chybu aku som len mohol. to musim ako prve povedat.

potom som to vyspekuloval nasledovne:

1. kupil som hubo d belkinu (a tu som utopil peniaze, ktore by ma stala kupa macbooku s vacsim storage) ale okej, musel som ho mat, lebo som chcel mat pripojene cezen aj monitor a dalsie porty.

2. k hubu bol trvale pripojeny externy disk.

teraz som musel premyslat ako fungovat, ked laptop odpojim a niekam zoberiem.

Tak som sa rozhodol nasledovne:

1. odlozisko veci, ktore nepotrebujem nepretrzite
2. kninzice iTunes a Photos
3. zlozka na downloady a iny bordel.

Takto sa dalo par rokov fungovat.

K tvojim problemom: SD karta je zufalost v stelesneni toho problemu. Citanie a zapis rozhodne nema ziadne vlastnosti ake mavaju SSD alebo HDD. To zistis, ked zacnes masivnejsie kopirovat mnoho veci sucasne, idealne aj naraz zapis aj citanie. Podobnym problemom trosku trpel aj ten moj externy disk ale v rozhodnuti som mal najma take veci, kde nedochadzalo k dlhodobej potrebe velkeho mnozstva operacii.

Nasledne som velmi dokladne udrzoval laptop tak, aby som mal 20 a viac giga volneho. Ale bol to boj.

Kupil som nakoniec pocitac s 512 GB.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
Miro_CZ
Příspěvky: 411
Registrován: 29 lis 2012 15:22

Re: Rozšíření kapacity MB Air 2012 pomocí SD karty?

Příspěvek od Miro_CZ » 11 črc 2020 17:05

Tos mě moc nepotěšil :( Ale díky za info, a já zatím s nákupem SD karty vydržím a zkusím trochu pročistit disk a udržovat ho víc volný. Výměna disku za větší pokud vím u Macbook Air nelze a asi se mi do toho už ani nechce investovat, protože přecijenom už má skoro 8 let a může v něm kde co umřít. No a nákup novýho mě zatím taky nějak neláká, protože na mojí činnost tenhle stále naprosto stačí. Ale vím jistě, že příští už bude mít větší disk pro to pohodlí.
iPhone 3GS Black - 4S White - 5C White - 5S Silver - 8 Space Gray - 12 Pro Pacific Blue - 13 Pro Sierra Blue - 14 Pro Space Black
iPad Air 2 Wi‑Fi + Cellular 64GB Space Gray
MacBook Air 13" 2012 - Air 13" M1 2020

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozšíření kapacity MB Air 2012 pomocí SD karty?

Příspěvek od rony » 12 črc 2020 21:56

ano, nema zmysel fantazirovat o vymene vnutrorneho SSD.

SD karta by mohla byt NANAJVYS take odlozisko ale na rutinnu pracu zrejme nic moc.

Takze je to poucenie do buducna. Presiel som tym aj ja, mne ten macbook vydrzal cca 5 rokov, ale ja som ho pouzival stale na jednom mieste. Ked prisiel cas, rad som sa ho zbavil a vedel som, ze local storage je PRVY BOD pri vybere.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
Miro_CZ
Příspěvky: 411
Registrován: 29 lis 2012 15:22

Re: Rozšíření kapacity MB Air 2012 pomocí SD karty?

Příspěvek od Miro_CZ » 15 črc 2020 20:59

Já teď jako zaměstnanec dělám veškerou práci na pracovním PC a Mac už mám jen doma prakticky pro prohlížení webu a koukání na filmy, takže nároky se snížily na naprosté minimum. SD kartu řešit nebudu, holt se spokojím s častějším úklidem a přesunem věcí na externí HDD. A až tenhle shoří, nebo morálně zastará, poohlédnu se po novém s větším diskem :)
iPhone 3GS Black - 4S White - 5C White - 5S Silver - 8 Space Gray - 12 Pro Pacific Blue - 13 Pro Sierra Blue - 14 Pro Space Black
iPad Air 2 Wi‑Fi + Cellular 64GB Space Gray
MacBook Air 13" 2012 - Air 13" M1 2020

lukas
Příspěvky: 105
Registrován: 12 srp 2012 22:23

Re: Rozšíření kapacity MB Air 2012 pomocí SD karty?

Příspěvek od lukas » 18 črc 2020 13:35

Hele já měl v Macbooku Pro z roku 2012 trvale připojenou takovou tu zmenšenou SD kartu, která nevyčuhovala a lícovala s tělem notebooku.
Používal jsem ji jenom na odkládání filmů, na práci to moc nebylo - je to pomalé.

Uživatelský avatar
Miro_CZ
Příspěvky: 411
Registrován: 29 lis 2012 15:22

Re: Rozšíření kapacity MB Air 2012 pomocí SD karty?

Příspěvek od Miro_CZ » 20 črc 2020 10:17

lukas: A na takový odkládání to stačilo? Jak se to chová při uspání/vypnutí? Odpojuje se, nebo je trvale připojená? Četl jsem i zprávy o tom, že při uspání s připojenou kartou se začne notebook rapidně vybíjet. Nepamatuješ si ještě nějaký takovýhle věci?
iPhone 3GS Black - 4S White - 5C White - 5S Silver - 8 Space Gray - 12 Pro Pacific Blue - 13 Pro Sierra Blue - 14 Pro Space Black
iPad Air 2 Wi‑Fi + Cellular 64GB Space Gray
MacBook Air 13" 2012 - Air 13" M1 2020

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: Rozšíření kapacity MB Air 2012 pomocí SD karty?

Příspěvek od MichalJ » 20 črc 2020 10:21

Asi zalezi na modelu. Ja pouzival kartu od Transcend (delaji specificke verze pro ruzne modely macbooku) a vybijeni jsem nepozoroval. Cas od casu se pri probrani ze spanku karta nepripojila, le nebylo to nic dramatickeho (jednou za mesic az dva). Mel jsem na ni knihovnu od Photos, Hudbu (itunes) a Downlods.

Odpovědět