Dotaz internet/volání v tabletu/telefonu eSIM

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
MoA285
Příspěvky: 2
Registrován: 05 srp 2020 15:05

Dotaz internet/volání v tabletu/telefonu eSIM

Příspěvek od MoA285 » 05 srp 2020 15:15

Dobrý den, chci se zeptat ...

Pokud bych měl na tabletu a telefonu stejné t.č. (profil?) s daty a voláním ...
... bude mi vyzvánět telefon, když budu používat internet v tabletu?
... nebo budu se moci pohybovat na internetu na tabletu v průběhu hovoru?

Děkuji předem. 👍🏻

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Dotaz internet/volání v tabletu/telefonu eSIM

Příspěvek od mberdych » 05 srp 2020 15:49

Obavám se, že nechápu, nicméně mobilní číslo může být v síti přihlášeno jen jednou. Když nabízeli operátoři jedno číslo a dvě sim, vždy to fungovalo tak, že ta SIM, která se přihlásila do sítě jako poslední fungovala a bylo doporučeno druhou vypnout.

Možná se ale ptáte na něco jiného.

MoA285
Příspěvky: 2
Registrován: 05 srp 2020 15:05

Re: Dotaz internet/volání v tabletu/telefonu eSIM

Příspěvek od MoA285 » 05 srp 2020 17:22

Třeba se ptám úplně špatně.
Dvě eSIM, dvě zařízení a jestli je možné, aby fungovali jako ve výše popsaných scénářích.
Ptám se právě proto, že u normálních SIM karet mohla fungovat v jednu chvíli vždy jenom jedna.
... a taky mi v tom udělali nepořádek na pár prodejnách.
Někde tvrdí, že to nepůjde a někde zas údajně záleží na tom, aby vždy jen jedno zařízení využívalo jeden druh služby.
... ALE ... Jestli jsem se dobře dočetl, tak není možné mít dva stejné profily na dvou různých samostatných eSIMkách.

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Dotaz internet/volání v tabletu/telefonu eSIM

Příspěvek od mberdych » 05 srp 2020 18:40

Dle mého esim nehraje roli. Je to z hlediska sítě normální sim. Jen není plastová. Nebude to fungovat. Jediný scénář jsou Apple Watch a tam je potřeba úprava a podpora sítě aby to fungovalo. Pak obě zařízení funguji najednou.

Uživatelský avatar
Miro_CZ
Příspěvky: 411
Registrován: 29 lis 2012 15:22

Re: Dotaz internet/volání v tabletu/telefonu eSIM

Příspěvek od Miro_CZ » 05 srp 2020 21:19

Tohle z principu nemůže fungovat. Respektive operátoři to nikdy nepovolí, protože jinak by si člověk koupil klasickou SIM do mobilu s neomezeným tarifem a do všech dalších zařízení si dal eSIM a využíval tam data "zadarmo", což by se operátorům moc nevyplatilo ;) Takže i kdyby to třeba technicky bylo možné, business to nepovolí..
iPhone 3GS Black - 4S White - 5C White - 5S Silver - 8 Space Gray - 12 Pro Pacific Blue - 13 Pro Sierra Blue - 14 Pro Space Black
iPad Air 2 Wi‑Fi + Cellular 64GB Space Gray
MacBook Air 13" 2012 - Air 13" M1 2020

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Dotaz internet/volání v tabletu/telefonu eSIM

Příspěvek od Jirka_S » 06 srp 2020 05:38

Nevím, zda je to k tématu, ale: mám jednu klasickou SIM v telefonu a s poměrně vysokým datovým tarifem. V iPadu mám datovou SIM kartu, sdílí ale data, která mám pro ten telefon. Nevím teď přesně, jak se ta služba jmenuje, stojí to jen pár korun navíc.
Naposledy upravil(a) Jirka_S dne 07 srp 2020 06:03, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz internet/volání v tabletu/telefonu eSIM

Příspěvek od rony » 06 srp 2020 19:03

ak dany operator taku sluzbu predava, tak to takto mozes mat.

Moj konkretny pripad.

Potreboval som iPad so SIM na data. Takze som zbehol do Orange (nas operator).

Kupil som dalsiu SIM, na nu som dal ich sluzbu s datovym tarifom (bez hlasoveho). To samozrejme stoji cca 10 eur a nejake tie gigabajty v pausali.

Nasledne som na moju SIM, co mam v mobile urobil nasledovne:

1. poziadal som operatora o zdielanie MOJICH dat tou datovou SIM kartou. Jednosmerne - cize ja nemozem vyuzit tie pausalne gigabajty simky v ipade.
2. navysil som primerane moj datovy pausal v mobile.

Potom to vyzera nasledovne:

1. ipad si mina svoj pausal. ja si minam svoj pausal
2. ked ipad vycerpa pausal, tak berie z mojho.
3. keby som nahodou ja na mobile vycerpal data ale ipad by nahodou mal, tak cerpat nemozem.

Kvoli tymto veciam je treba vsak najst operatora, ktory toto v ponuke ma a nestoji to privela.

Ja som si to vylepsil tym, ze vsetci mame toho isteho operatora, takze cosi malo usetrim na hlasovych hovoroch, takze som mohol okresat hlasove pausaly.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

thera
Příspěvky: 32
Registrován: 19 črc 2019 17:56

Re: Dotaz internet/volání v tabletu/telefonu eSIM

Příspěvek od thera » 21 srp 2020 22:10

Ano, to jde v normální zemi, ale ne v zemi oligopolu operátorů jako třeba ČR... docela dobré řešení může být, když mi operátor dává málo dat (v čr asi všichni operátoři), si přidat do iphonu další sim jen datovou (třeba o2 nabízel dočasně 100gb za 300kč/m) a ipad si připojovat přes hotspot

Odpovědět