Jak nabíjet?

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
vladimirpick
Příspěvky: 272
Registrován: 11 zář 2013 16:45

Jak nabíjet?

Příspěvek od vladimirpick » 30 srp 2020 10:43

Při pátrání po způsobu nabíjení airu jsem narazil na dvě protichůdné varianty:
První říká nechat, pokud je to možné, přístroj připojený k síti.
Druhý, například od odborníků z iStylu, nenechávat připojený, neboť se přebíjí.
Nejsem z toho moudrý a nevím, co si Li-ion baterie přeje, aby vydržela co nejdéle v dobré kondici. Navíc jsem teď v Catalině objevil implicitně zapnutou funkci omezující nabíjení na maximum.
Co doporučujete?
Vladimír
Vladimír
MacBook Air 2019, Sonoma 14.2,
128 GB, 8 GB
iPhone 12 mini, iOS 17.2 64 GB

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Jak nabíjet?

Příspěvek od mberdych » 30 srp 2020 12:01

Systém si nabíjení řídí sám, osobně to neřeším a když jsem u adaptéru, tak nabíjim.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak nabíjet?

Příspěvek od rony » 30 srp 2020 12:20

nabijaj kedy chces ako dlho chces.

li ion nema problem s prebijanim, keby mal, tak to zacne horiet alebo to vybuchne. elektronika vzdy odpoji nabijanie. ti odbornici o tom netusia, mozes to mat na kabli ako dlho chces. podla mna je to vlastne lepsie.

li ion maju len problem ak to zhavis prilis dlho prilis casto na nizkej kapacite (preto kludne nabijaj radsej skor nez neskor) a maju problem s vysokymi okolnymi teplotami (znizuje to natrvalo kondiciu baterie)

ja nejako nespekulujem, kazdy vecer pred spanim na kabel az do rana. mobil si nabijanie sam riadi.

a keby sa mi malo cez den stat, ze ide prilis dole (u mna pod 50 percent), tak to dam cez den na kabel.

takze ked som doma, v praci, mam tam vzdy kabel, nahodim to nan a telefon odpajam len ak niekam idem.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

vladimirpick
Příspěvky: 272
Registrován: 11 zář 2013 16:45

Re: Jak nabíjet?

Příspěvek od vladimirpick » 30 srp 2020 15:21

Díky oběma.
V.
Vladimír
MacBook Air 2019, Sonoma 14.2,
128 GB, 8 GB
iPhone 12 mini, iOS 17.2 64 GB

Odpovědět