Macbook Air 2020 - poruchovost

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
masterboy
Příspěvky: 4
Registrován: 07 zář 2020 10:29

Macbook Air 2020 - poruchovost

Příspěvek od masterboy » 07 zář 2020 10:38

Dobrý den,

jsem zde úplně poprvé, tak prosím o shovívavost :) Chtěl bych si koupit macbooka air 2020 (i3, 8 GB RAM, 256 GB SSD). Práce bude převážně kancelářská a nejaké to programování. Jsem aktuálně v situaci, že mohu tento MB zakoupit bez DPH s tím, že záruku budu mít pouze 1 rok a nebo jej koupit na splátky bez navýšení za cca 26 200 Kč se standartní 2 letou zárukou. Zajímalo by mě, jak jsou tyto MB na tom s poruchovostí? Ptám se pro, aby se mi v případě koupě bez DPH tato sleva nevymstila ...
Dále by mě zajímalo jak je to s příchodem nových MB s novým procesroem od Apple? Budou letos nebo až příští rok?

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Macbook Air 2020 - poruchovost

Příspěvek od Mironet » 07 zář 2020 13:42

Rozbít se může cokoli, lednička od Samsungu nebo laptop od Applu. Nějaké statistiky ohledně poruchovosti moc neberu. Kdyby byla závada od výroby, projeví se během prvního roku. Ale ano, rozhodujete se jestli o rok víc v klidu anebo ušetřit. Záleží co je pro Vás víc.

Procesory vůbec neřešte. Kdybyste se o tom nedočetl, tak z používání ani nevíte, že je tam něco jiného. Pokud potřebujete stroj hned, tak kupujte. Nikdo z Cupertina tu stejně není, aby Vám na toto odpověděl.

masterboy
Příspěvky: 4
Registrován: 07 zář 2020 10:29

Re: Macbook Air 2020 - poruchovost

Příspěvek od masterboy » 07 zář 2020 14:54

Rozumím tomu, jak to myslíte. Šlo mi jen o to, zda se o něčem konkrétním nemluví v souvislosti MB Air, že by tam bylo něco špatně, nebo se často kazilo.
Zkoušel jsem hledat nějaké informace ohledně nových procesorů Apple SIlicon a dočetl jsem se, že by snad ještě letos měly být představený nějaké macbooky s tímto CPU. MB hned teď nepotřebuji, klidně bych si počkal, ale jde mi také o to, že pokud se objeví nové MB tak by ty stávající mohly jít cenou dolů. Alespon myslím :)

czhook
Příspěvky: 386
Registrován: 07 zář 2013 21:13

Re: Macbook Air 2020 - poruchovost

Příspěvek od czhook » 07 zář 2020 17:06

Ještě mne napadá jedna věc. V Datartu mi před 2 lety slibovali, že u nich je i na IČO 2 roky záruka. Zkuste si to ověřit.
Macbook Air M1
iPhone 15 Pro Max
iPad Pro 11

thera
Příspěvky: 32
Registrován: 19 črc 2019 17:56

Re: Macbook Air 2020 - poruchovost

Příspěvek od thera » 10 zář 2020 21:31

Na pokles ceny nejde moc sázet, pokles bude tak 10%, ale žádné masakry, je to apple. Např. letos u ipadu pro byl pokles ceny starších levnějších modelů velmi mdlý (např iwant je snad prodával pořád za stejnou cenu...). Ale jinak jsou slevy i přes rok u prodejců, elektro shopů, atd i na nové modely, ale je to taky většinou do 10%, ale není to tak časté, takže pouze pro lidi, kteří počítač vybírají měsíce...

Odpovědět