Zmatek v iCloudu a zálohách

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
aleda
Příspěvky: 2
Registrován: 06 říj 2020 19:07

Zmatek v iCloudu a zálohách

Příspěvek od aleda » 06 říj 2020 19:20

Zdravím,
předem se omlouvám za svoji nejspíše banální neznalost, ale u Apple nejsem zase tak dlouho a některé podstatné funkce jsem dosud nevyužívala.

Mám iPhone SE 1. generace a ten pomalu dosluhuje, lépe řečeno, už mi skoro nereaguje displej. Chci si pořizovat nový iPhone, ale než si jej koupím (jakmile vyjdou 12), musím ještě chvíli počkat. Nicméně už delší dobu se strachuji o své fotky, o které bych nerada přišla a až po několika letech jsem si zapnula iCloud. Dříve jsem ho nepotřebovala. Nastal tím ale zmatek v pojmech iCloud, iCloud drive a zálohy, ve kterých se nevyznám. Chápu správně, že pokud mi nejde o synchronizaci na zařízeních, ale čistě o to, abych o své fotky nepřišla a měla je i v novém iPhonu, mám zapnout zálohy?
S tím souvisí ale můj hlavní problém - fotky se mi neposílají na cloud. Když jsem zapnula sdílení fotek na cloud a zálohy, zastavil se proces na 1 procentu a poté se dokonce smazal, a i když mám všechno zálohování a synchronizaci povolené, na cloudu mám stále zabraných pouze pár mega, což jsou zálohované zprávy.
Nevím tedy, co mám nyní dělat, jelikož fotky mi nejdou na iCloud poslat a ani zálohovat. Pokud je dám do počítače klasicky kabelem, tak je nedám zpátky do iPhonu. Jdou nějak mechanicky poslat do iCloudu? Nebo se mám smířit s tím, že v novém iPhonu je mít nebudu? Nefunguje nějaká služba Applu, kdy při přechodu na nové zařízení se např. pomocí AirDropu vše pošle do zařízení nového?
Děkuji předem za odpověď a omlouvám se za svoji neznalost.

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Zmatek v iCloudu a zálohách

Příspěvek od Jirka_S » 06 říj 2020 20:39

Takže: telefon - Nastavení - vaše jméno - iCloud - máte (mimo jiné) u Fotek Zapnuto a Fotky na iCloudu taky ano? Pakliže ano, máte jejich zálohu na iCloudu a při dalším přihlášení na novém tlf s vaším ID se vám stáhnou či zesynchronizují.
Nechci předbíhat, neboť netuším, kolik fotek máte v tlf a jaký máte tarif pro iCloud, tedy zda těch fotek nemáte datově víc, než patrně váš základní 5GB tarif, to byste si musela zaplatit tarif větší. Nestojí to ale vůbec moc.

Uživatelský avatar
pizuu
Příspěvky: 184
Registrován: 26 říj 2013 08:03

Re: Zmatek v iCloudu a zálohách

Příspěvek od pizuu » 06 říj 2020 20:46

...alebo si stiahnite do iPhone SE aplikáciu Google Fotky a zálohujte si ich všetky na Google server. Potom v novom iPhone si ich znova cez tú istú aplikáciu natiahnete “naspäť”.
iPad 11 Pro

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Zmatek v iCloudu a zálohách

Příspěvek od Jirka_S » 06 říj 2020 21:13

Záloha na iCloud ovšem může (podle nastavení) obsahovat i poštu, zprávy, kontakty atd., vřele doporučuji. :)

sumec83
Příspěvky: 73
Registrován: 11 kvě 2020 15:43

Re: Zmatek v iCloudu a zálohách

Příspěvek od sumec83 » 07 říj 2020 06:59

Přesně tak, v tomhle tkví jedna z výhod apple systému - pokud používáte iCloud a máte na něm nastavenou zálohu, potom stačí nový telefon položit do blízkosti starého a hned vám na něm po zapnutí a nastavení jazyka vyskočí možnost přenést nastavení z původního telefonu/iPadu. Po chvíli tak máte nový telefon v podstatě v totožném stavu, včetně rozmístění ikon, všech nastavení účtů, atd. Parádní věc. Ale jak bylo psáno výš, pro tento účel obvykle nestačí základní 5gb tarif, ale je třeba si připlatit za větší, ovšem ceny jsou v pohodě a jde to kdykoli zrušit 8-)

Odpovědět