USB hub s ethernet

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Marlonka
Příspěvky: 2
Registrován: 14 říj 2020 15:23

USB hub s ethernet

Příspěvek od Marlonka » 14 říj 2020 15:36

Ahoj,
pořídila jsem si tento USB hub:
i-tec USB 3.0 Slim HUB 3 Port + Gigabit Ethernet Adapter, USB 3.0 na RJ-45, 10/100/1000 Mbps, 3x USB 3.0 port, pro notebook ultrabook tablet PC, Windows Mac Linux Android

Mám MacBook Air 13" 2017, aktuální macOS (10.15.7.).

USB funguje v pořádku, ale zaboha se mi nedaří nainstalovat Ethernet. Vše dělám podle návodu na stránkách https://i-tec.cz/technicka-podpora/ovladace-a-manualy/ (U3GL3SLIM) a vše taky vypadá stejně jako v návodu až po krok 11, druhý obrázek, kdy u "loaded" mám "no". Od kroku 12 už se nechytám, v nastavení sítě při kliknutí na "+" vůbec nemám "AX88179..." Prosím o radu, už se v tom s přestávkama plácám několik měsíců a vzhledem k tomu, že nám jde wifi čím dál hůř, už bych to skutečně potřebovala zprovoznit.

Předem moc děkuji všem za rady.

Marlonka
Příspěvky: 2
Registrován: 14 říj 2020 15:23

Re: USB hub s ethernet

Příspěvek od Marlonka » 14 říj 2020 16:12

Ještě jsem zabloudila na konec manuálu, kde je narážka na tento problém, ovšem řešení opět nefunguje, po vložení příkazu do Terminálu se objeví hláška "/Library/Extensions/AX88179_178A.kext failed to load - (libkern/kext) system policy prevents loading; check the system/kernel logs for errors or try kextutil(8)."

Uživatelský avatar
pheek
Příspěvky: 465
Registrován: 01 srp 2012 07:53
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: USB hub s ethernet

Příspěvek od pheek » 16 říj 2020 18:55

Pokud ten USB Hub má čip AX88179 a nebo AX88178A tak si stáhněte ovladače z těchto stránek https://www.asix.com.tw/en/support/download a nainstalujte. Pro Big Sur ještě nejsou oficiální ovladače. Catalina jede bez problému.

p.

Odpovědět