Platba online - z karty ve WALLET

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Lukas Koluch
Příspěvky: 38
Registrován: 23 úno 2018 09:22

Platba online - z karty ve WALLET

Příspěvek od Lukas Koluch » 21 říj 2020 08:30

Zdravím vás,
prosím o radu. Platba mobilem mi probíhá bez problému. Ale chtěl bych využít uloženou kartu v mobilu i na placení online - kde by se mi automaticky vyplnily čísla karty a nemusel bych hledat kartu v peněžence.
Dá se to nějak udělat?
Děkuji za radu.
Lukáš

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Platba online - z karty ve WALLET

Příspěvek od Mironet » 21 říj 2020 11:59

To je více komplikovanější otázka, než se na první pohled může zdát. Zkusím popsat všechny různé možnost, které existují.

V peněžence mám fyzickou platební kartu A vydanou mojí bankou.

1) Apple Pay - funguje na principu vytvoření virtuální platební karty, a to pro každé zařízení s jiným číslem, tedy můj iPhone vytvoří kartu B, moje Apple Watch vytvoří kartu C. Tyto karty poté provádějí platby odkazováním přes původní kartu A, která tedy musí být platná.

Platby přes Apple Pay lze provádět a) čipem přes terminál, b) na eshopech, které přímo Apple Pay podporují (ne pouze platbu kartou).

2) Safari umožňuje zapamatovat si platební kartu podobně jako hesla. Může si tedy zapamatovat moji kartu A a dokáže ji vložit do formuláře na webu. Problém je, že daný web musí správně vyslat požadavek, že dané pole je určeno pro platební kartu, což podle mých zkušeností dělá minimum českých eshopů. Takže ty čísla je tam poté nutno opsat ručně.

3) Použití služeb PayU, PayPal a podobných, které si moji kartu A zapamatují, poznají můj účet přes e-mail a rovnou provedou platbu jedním kliknutím.

4) Platební portál mojí banky, kam se musím přihlásit poté, co mě tam eshop odkáže a ověření probíhá většinou přes SMS. Naštěstí díky provázanosti Apple zařízení je vyplnění kódu z SMS otázkou jednoho kliknutí, což celý proces hodně urychlí.

Odpovědět