Americké AppleID

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
thera
Příspěvky: 32
Registrován: 19 črc 2019 17:56

Americké AppleID

Příspěvek od thera » 07 lis 2020 22:36

S nástupem AppleOne a nedostupností některých služeb (News+, Fitness+) zvažuji přechod na americké appleid. Nejde mi o migraci dat, to by se nějak udělalo, jde mi o reálnou zkušenost používání US AppleID v ČR - jestli není nějaká zrada, jestli všechny služby fungují. Funguje třeba zmíněná News+ (podle toho by se dalo usuzovat, jak asi poběží Fitness+), nebo je tam i kontrola např. geolokace, musím být nastavený region/jazyk, apod? Jak s placením? Internet je plný několik let starých návodů “jak si založit appleid bez kred. karty” a potom platit giftcard, tak jestli není třeba nějaký nový postup Díky

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Americké AppleID

Příspěvek od mberdych » 08 lis 2020 07:46

https://support.apple.com/cs-cz/HT201389

Pokud jde o založení nového ID, pak ovšem přijdete o všechny nákupy na tom původním. To převést nejde. Povolena je pouze změna regionu, na odkazů jsou napsána omezení (family sharing apod.). Co se placeni týče, tak to nevím, kdysi jsem US ID měl a platil přes gift karty, česká karta nefungovala.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Americké AppleID

Příspěvek od rony » 08 lis 2020 18:57

nie nepride, mozete subezne mat aj appleid cz aj appleid us. mam to tak.
je to trosku otravne ale ked si to clovek premysli, da sa s tym existovat.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Americké AppleID

Příspěvek od mberdych » 08 lis 2020 19:08

Myslel jsem to jako při konverzi jen na použití jednoho. Ano, používat obě je možné, ale přijde mi to dost na hlavu.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Americké AppleID

Příspěvek od rony » 09 lis 2020 09:26

konvertovat existujuce CZ na US je podla mna blbost. Na ucely, kedy treba US si zaloz nove Apple ID. Mozes ho pre ten ucel pouzit a potom znova pouzivat CZ. Zalezi na uceli, ktory akurat potrebujes, vacsinou to ludia robia kvoli US aplikaciam, ktore v CZ nie su.

Napr. u AppleTV je mozne mat viac identit a tym padom v klude prepinas viac AppleID.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

thera
Příspěvky: 32
Registrován: 19 črc 2019 17:56

Re: Americké AppleID

Příspěvek od thera » 13 lis 2020 23:10

Ano, konvertovat vše je asi nesmysl a riziko, že se třeba při přehrávání fotek něco smaže...

Odpovědět