Import fotek

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Michal27
Příspěvky: 4
Registrován: 28 pro 2016 17:54

Import fotek

Příspěvek od Michal27 » 11 lis 2020 20:28

Daval jsem fotky z iPhonu do macu pres aplikaci fotky (cca 7600 fotek) a zapomnel jsem zasktnout smazat polozky (coz verim ze je polozka, kterou kdyz zaskrtnu, tak se mi z alba Recents vse importovane smaze.

https://imgup.cz/images/2020/11/11/Snim ... .24.52.png

A ted jsem koukal, ze to nejde jiz dodatecne a smazal jsem vsechny fotky z recents rucne.

Je na to nejakej figl? A fotky v macu jsou pak v jpeg formatu a ne v HEIC. Myslel jsem, ze i v macu to bude v HEIC.

Jsem trosku BFO, tak jestli pisu voloviny, predem sorry. Ale tim, ze jsem mel velke ulziste v iPhonu, tak jsem 3 roky neimportoval a ted uz je ta nova aplikace fotky a fakt s tim neumim.

thera
Příspěvky: 32
Registrován: 19 črc 2019 17:56

Re: Import fotek

Příspěvek od thera » 13 lis 2020 23:25

Figl není, buď zaškrtneš a smaže se automaticky nebo smažeš ručně-trvá asi 3sec
Na macu se uchovává ve formátu, který tam nahraješ, z iphonu heic (pokud máš v iP zaškrtnutou optimalisaci), jpeg např ze zrcadlovky zůstane jpeg
Nejlepší je si dokoupit icloud, pak se vše synchronizuje automaticky a toto řešit nemusíš

Michal27
Příspěvky: 4
Registrován: 28 pro 2016 17:54

Re: Import fotek

Příspěvek od Michal27 » 14 lis 2020 01:57

Asi to udelam. Ted jsem zjistil, ze i videa slo-mo stazena do macu do fotek po synchronizaci nejsou slo-mo. (resp. na Macu to jede ok, ale v iPhonu jen jako normalni videa bez moznosti editace.
:shock:

Odpovědět