Synchronizace prohlížeče Mac/Win

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
lxgivl
Příspěvky: 3
Registrován: 10 dub 2020 16:34

Synchronizace prohlížeče Mac/Win

Příspěvek od lxgivl » 16 lis 2020 20:48

Zdravím,

V práci používám Win10, doma mám jen Macbook. Doteď jsem používal Chrome na obou zařízeních, protože často potřebuju doma dodělávat něco z práce, takže synchronizace historie vyhledávání, záložek, hesel a přihlášení je vlastně nutnost a dost mi to usnadňuje práci moct pokračovat přesně tam, kde jsem končil.

Jenže poslední dobou mi Chrome na macu začíná dělat asi klasický problémy, chrome renderer žere paměť, zbytečně zapíná větráky a podobně. Navíc je výrazně pomalejší než Safari.

Existuje možnost jak komplet synchronizovat Safari a Chrome tak, jako Chrome/Chrome? Byl bych přešel na Safari komplet, ale půl dne prostě na tom Windowsu být musím. Přišel jsem zatím jen na synchronizaci záložek, ale to mi moc nepomáhá, potřebuju hlavně historii hledání, hesla, automatické loginy atd.

Dík moc.

czhook
Příspěvky: 386
Registrován: 07 zář 2013 21:13

Re: Synchronizace prohlížeče Mac/Win

Příspěvek od czhook » 16 lis 2020 21:03

Pokud Google nenapoví, tak to nejspíš nepůjde. Můžete ale zkusit třeba Brave prohlížeč. Využívá jádro Chromium, ale nemel by být tak nenažraný a navíc snad i bezpečnější. Ještě mě napadá zkusit Edge, ale na Macu jsem ho nikdy nepoužíval.
Macbook Air M1
iPhone 15 Pro Max
iPad Pro 11

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: Synchronizace prohlížeče Mac/Win

Příspěvek od MichalJ » 17 lis 2020 18:09

Já to vyřešil Firefoxem.

lxgivl
Příspěvky: 3
Registrován: 10 dub 2020 16:34

Re: Synchronizace prohlížeče Mac/Win

Příspěvek od lxgivl » 17 lis 2020 20:22

Dík za tipy, mozillu asi vyzkouším, jestli se na macbooku bude chovat líp, než chrome.

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Synchronizace prohlížeče Mac/Win

Příspěvek od mberdych » 17 lis 2020 20:56

Edge je dobra volba.

Odpovědět