Stránka 1 z 1

iCloud fotky a videa

Napsal: 21 lis 2020 09:37
od Roclinka
Ahoj. Rekl sem si že bych si zalohoval na iCloud i vsechny rodinné videa co jsem kdy natocil na ruzne pristroje a tak sem je nainportoval na macOS do fotek. Vsechno vypadalo dobre ale pak se synchronizace zastavila. Na icloudu mam hodne mista, v pocitaci taky, odpojit a pripojit z iCloudu jsem zkousel taky a po dvou dnech se to stejne ani nehne. Tim padem mam i problem ten že se mi do pocitace nesynchronizuji ani nove fotky, ktere poridim iPhonem dokud se nerozjede tohle:
Snímek obrazovky 2020-11-21 v 9.23.05.jpg
No a na tabletu i v telefonu to vypada takhle:
IMG_0031.jpg

Re: iCloud fotky a videa

Napsal: 21 lis 2020 10:25
od rony
nebolo strategicky lepsie to urobit po castiach?

Re: iCloud fotky a videa

Napsal: 21 lis 2020 10:31
od Roclinka
Asi ano no co ted s tim. Jasne můžu pockat jestli se to po pár dnech rozjede, nebo v pondeli zavolat na podporu jestli s tim neco nemuzou udelat a nebo smazat z iCloudu vsechny videa a davat to tam po jednou jak ... abych ke konci mozna zjistil že se to zase zastavi a to uz by me asi jeblo. Jako mam rád apple ale toto maji kompletne na dve veci.

Re: iCloud fotky a videa

Napsal: 21 lis 2020 15:22
od Jirka_S
Hmm, to otráví, chápu. Já dával asi loni necelých 10 tis. a proběhlo to korektně, trvalo to, ale to díky pomalému uploadu z domu.

Re: iCloud fotky a videa

Napsal: 21 lis 2020 18:25
od mberdych
Obvykle to prošťouchne restart photo upload procesů, případně restart počítače.

Re: iCloud fotky a videa

Napsal: 21 lis 2020 21:29
od czhook
Ano mně se to stávalo, když jsem koupil nový iPhone a stahoval do něj celou knihovnu fotek, občas pomohlo střídavě restartovat zařízení nebo pozastavení a spuštění stahování. Nekdy také pomohlo, když jsem klikal u náhodných fotek na Upravit a tím je nutil k plnému stažení, tím se poté často rozjelo stahování i ostatních.

No ale užil jsem si s tím svoje, tak držím palce a přeji pevné nervy.

Re: iCloud fotky a videa

Napsal: 22 lis 2020 21:24
od Roclinka
Bohužel se mi to nepodarilo rozchodit. Stalo me to dost nervu ale na druhou stranu mi to pomohlo se rozhoupat a objednal sem NAS Synology. Na tohle fakt nemam tolik casu a nervu.

Re: iCloud fotky a videa

Napsal: 02 pro 2020 13:00
od sakym
Já se k tomuto tématu přicpu ať nezakládám nové vlákno.

Můj problém, používám iCloud- co vyfotím na tel. mám k dispozici v Macu, nicméně se mi to asi před rokem zastavilo a od té chvíle se fotky neaktualizují. Když v aplikaci fotky v Macu chci dát znovu Fotky na iCloud, ale tam mě to vlastně upozorní, že se mi fotky z Macu pošlou na cloud a ten se zaplní (jenže na cloud jsou ty samé fotky + rok 2020 který už mi Macu chybí). Takže teď trošku nevím co s tím. Rád bych docílil toho aby co vyfotím na iP tak jsem hned našel v Macu... takhle by to mělo fungovat.
Snímek obrazovky 2020-12-02 v 12.57.37.png

Re: iCloud fotky a videa

Napsal: 03 pro 2020 10:07
od MichalJ
Jestli máte všechno v telefonu a něco z toho i v Macu napadají mně dvě řešení:

A.
1. zazálohovat si knihovnu z macu (nevím kolik máte místa, buď na externí disk, nebo ji jenom přejmenujte)
2. vytvořit novou prázdnou knihovnu a nechat synchronizovat s icloudem => to co máte v telefonu budete mít i v macu
3. pro jistotu můžete ještě vykopírovat originály z té původní knihovny (folder "originals") a zkusit je naimportovat, mělo by to většinu přeskočit jako duplikáty

B.
1. zaplatit si na jedno období větší icloud
2. pokud nebude moc zabraného místa vrátit se na původni tarif icloudu.

Re: iCloud fotky a videa

Napsal: 03 pro 2020 19:01
od sakym
Děkuji za radu. Pomohla :) bál jsem to takto udělat, aby se mi nevyčistila i knihovna v telefonu, ale dopadlo to dobře :D Děkuji

Re: iCloud fotky a videa

Napsal: 14 pro 2020 21:17
od Roclinka
Tak uz vim cim to vsechno bylo. Mam ve svem videoarchivu dve kratka videa ktere jsem hodne davno natocil a i kdyz to je .mp4 tak aplikace fotky to odmitala odeslat na icloud a tak se to cele zastavilo prave na tech dvou .mp4 (AMR Narrowband, MPEG-4 Video)
Stacilo je prekonvertovat a voilà. Najednou to jde 😀 Ale byl to pořádný orisek zjistit ktere to z tech 1080 videi jsou.