Ikony v řádku nabídek

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
MaHa
Příspěvky: 126
Registrován: 30 kvě 2012 22:40
Bydliště: Hrušovany u Brna
Kontaktovat uživatele:

Ikony v řádku nabídek

Příspěvek od MaHa » 14 pro 2020 22:05

Byť MacBook používám už nějakou dobu, tak stále bojuji s řádkem nabídek respektive s ikonami aplikací které zde mám zobrazeny. Je možné nějak nastavit aby se tyto ikony rozbalovali nebo se v nich dalo nějak posouvat? Narážím na problém, že menu od aplikací mi překrývá ikony aplikací v řádku nabídek a když se potřebuji na nějakou dostat tak mám problém.
Používám macOS Catalina.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ikony v řádku nabídek

Příspěvek od rony » 15 pro 2020 09:27

myslis Dock?

premiestni ho dole, vpravo

vsetko nastavia v System preferences, Dock
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Ikony v řádku nabídek

Příspěvek od Mironet » 15 pro 2020 10:31

Myslí menu bar a že když je nabídka aplikace, na které je focus, moc dlouhá, tak ikony na pravé straně zmizí, aby jí udělaly místo. Řešením je pouze přemístění ikon více doprava (držet cmd a přetáhnout), případně promyslet si, co tam opravdu potřebuji a vyházet ptákoviny, které tam nemusí být. Nyní v Big Sur lze také některé věci z menu baru přemístit do spodní části control centra, ale to je myslím jen pro nativní možnosti.

Odpovědět