Apple mail - index

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
hortermann
Příspěvky: 7
Registrován: 09 lis 2020 13:21

Apple mail - index

Příspěvek od hortermann » 10 dub 2021 15:02

Ahoj, prosím poradíte, jak smazat a znovu vytvořit index mailů v Apple Mail? Nějak se mi zhroutil a vůbec mi nevyhledává. Děkuji

MartinR
Příspěvky: 4
Registrován: 12 dub 2020 10:52

Re: Apple mail - index

Příspěvek od MartinR » 28 dub 2021 15:48

Pokud myslíš nativní aplikaci Mail v MacOS, tak můžeš vyzkoušet toto:

Z hlavní nabídky "Schránka" vyber položku zcela dole "Znovu sestavit". Musí se to udělat pro každou "schránku" zvlášť a někdy sestavení trvá (podle množství pošty) "pekelně" dlouho (i hodiny).
Je to jen nápad - pokud to nepomůže, tak nevím.

Ještě je možnost Reidexu ale to jsem v životě nedělal...
Najdi:
~/Knihovna/Mail/V8/MailData

a tam smaž všechny soubory, které začínají řetězcem „Envelope Index“, například Envelope Index nebo Envelope Index-shm. (Než soubory skutečně odstraníš, tak zálohovat!!! Třeba zkopírováním do složky na ploše.)

Pak spusť Mail a aplikace by je měla znovu vytvořit a opět ... to může trvat velmi dlouho, pokud je potřeba projít mnoho pošty.

Pokud pak vše vypadá ok, můžeš odstranit kopie souborů „Envelope Index“ z plochy.

Podotýkám vše bez jakékoliv záruky ber to jen jako nasměrování/tip... ber to tak, že ti radí ten, kdo tomu rozumí jen tak tak - zkus to prohnat googlem...

Odpovědět