Prehliadač Chrome

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Fesko
Příspěvky: 487
Registrován: 02 říj 2014 14:54

Prehliadač Chrome

Příspěvek od Fesko » 22 srp 2021 11:09

Zdravím!
Na Macu mám prehliadač Safari ako predvolený. Používam však aj prehliadač Chrome. Heslá mám uložené v iCloud kľúčenke. Nepodarilo sa mi zistiť, ako naimportovať heslá z kľúčenky do prehliadača Chrome. Všetky články pojednávajú iba kombináciu Mac vs.Windows.
Ďakujem za radu .
(MacBook Air M1, macOS 11.5.2 Big Sur)

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4643
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Prehliadač Chrome

Příspěvek od ra3662 » 22 srp 2021 13:15

Myslím že nelze, použít SW třetí strany. 1Password by to měl umět.

IvanDoubrava
Příspěvky: 52
Registrován: 15 zář 2020 13:38

Re: Prehliadač Chrome

Příspěvek od IvanDoubrava » 23 srp 2021 12:00

Zdravím,

IMHO já pochopil, že úloha zní jinak.

Jak udělat export stávajících hesel z systémové aplikace Klíčenka. A následně jak tento exportovaný dataset importovat do jiného správce hesel kde tuto roli bude zastávat web prohlížeč Chrome.

V starších verzích MacOS byl export hesel možný, v aktuálních verzích byl zakázán, neboť zde Apple usoudil, že jde o nebezpečnou operaci. Tedy mám za to, že jediný možný způsob je manuální otevření každé jednotlivé položky uloženého hesla a její přenesení přes schránku do nového správce hesel.

A příště při výběru správce hesel myslet na celý životním cyklus dat. Byť tohle je ode mě teď poněkud knížecí rada. Kdo odhadne, že výrobce v nové verzi odstraní poměrně důležitou funkci. Tam snad jen pečlivé sledování funkcionalit programu a rychlé rozhodnutí o přechodu na jiného správce hesel. Ale to je již trochu pláč nad rozlitým mlékem.

S pozdravem

Odpovědět