Vydrz apple watch GSM vs LTE

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
MAC_L
Příspěvky: 121
Registrován: 02 úno 2018 13:31

Vydrz apple watch GSM vs LTE

Příspěvek od MAC_L » 20 lis 2021 10:28

Dobry den,

vydrzi verze LTE APPLE WATCH, kdyz je budu cely den mit pripojeny pres bluetooth k iphonu jako GPS only verze???

Dekuji

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Vydrz apple watch GSM vs LTE

Příspěvek od Mironet » 20 lis 2021 11:28

Mám možnost aktuálně srovnat přechod ze series 4 (tři roky stará baterie) na series 7 cellular. Hlavní rozdíly tedy zhasínací displej a Wifi+BT vs. always-on displej a WiFi+BT+4G.

Běžné používání s iPhonem v kapse + 1 hod workout, končím den s baterií 30-40% v obou případech. Series 7 tedy vydrží stejně, možná nyní jako nové lehce víc než tři roky staré series 4. (což je pro starší model skvělý výsledek)

Series 7 používané bez mobilu, celý den na 4G, okolo 18:00 jsem byl na 10%.

MAC_L
Příspěvky: 121
Registrován: 02 úno 2018 13:31

Re: Vydrz apple watch GSM vs LTE

Příspěvek od MAC_L » 20 lis 2021 14:38

Dekuji

Uživatelský avatar
kecinzer
Příspěvky: 560
Registrován: 06 úno 2015 07:09
Bydliště: Děčín - perla severu

Re: Vydrz apple watch GSM vs LTE

Příspěvek od kecinzer » 22 lis 2021 13:52

Díky za pěkné zhodnocení. Není to tedy nic moc. Nepotřebuji, aby mi Apple Watch vydržely týden, ale když více sportuji a plánuji 2 hodinové výběhy bez telefonu, uvítal bych mít nějakou rezervu. Takhle to skoro vypadá na dobíjení ještě během dne.

Mám series 6 bez LTE. Ze začátku jsem s baterií neměl problém, ale aktuálně má již max. kapacitu 89% a je to znát - večer se často dostanu k 10%.
 MacBook Air 13.6" M2 8/10 512GB 24GB RAM + Keychron M3 Mini 4K/MacMouseFix + Samsung U28R550
 iPhone 14 Pro Max 128GB +  Watch Ultra LTE
 iPad 2021 64GB
 HomePod Mini  AirPodsPro

Sandra
Příspěvky: 607
Registrován: 23 pro 2012 03:33

Re: Vydrz apple watch GSM vs LTE

Příspěvek od Sandra » 22 lis 2021 16:53

Já mám taky AW 6, baterii po roce na 97% a od začátku mi s Always On nedaly rozumně celý den - nabíjím v devět večer, používám i na měření spánku. Vypnula jsem Always On, mám vypnuté měření hluku a sledování mytí rukou, jinak mám zapnuté všechno, na měření spánku používám Auto Sleep, denně je tak hodina aktivity, spousta notifikací, dechových cvičení, diktování zpráv a v devět večer je dávám na nabíječku tak okolo 40%. Není to žádný zázrak, popravdě výdrž baterky je vysloveně tragická, ale žádné jiné hodinky nenabízejí takové možnosti jako AW, takže jsem se s nízkou výdrží baterky smířila.

mberdych
Příspěvky: 1743
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Vydrz apple watch GSM vs LTE

Příspěvek od mberdych » 22 lis 2021 17:05

Pouzivam Watch SE ve verzi s LTE asi 3 mesice. Mam vyzkouseno, ze kdyz jdu ven, pustim stream do sluchatek (vylozene LTE stream Apple music), tak to za 2 hodiny sezere tak 30% baterie, realne tedy stream pres LTE cca 6 hodin, coz i apple u SE nekde uvadi. Obecne bych rekl, ze samotne LTE pokud je v dosahu telefon nema zadny vliv (neni aktivni) v porovnani s AW6 co mam v rodine bez LTE. Pokud si prehravam hudbu ulozenou v hodinkach a LTE je jen ve standby (telefon doma), tak si to za ty 2 hodiny vezme tak 15-20 procent baterie. Realne tak 8-10 hodin vydrz.

LTE nepouzivam moc, ale pokud bych si koupil nove watch, rozhodne to tam chci. Je fajn vyrazit jen tak, bez mobilu, zvlast kdyz ma clovek Maxe a v kapse kalhot je to citit. Na druhou stranu povazuji za omezeni jen LTE (zadne 2G, chybejici 3G se da pochopit). Na notifikace by 2G stacilo a prece jen mist bez LTE je jeste stale nemalo. Otazka jak to bude v budoucnu s 5G, zatim to na hodinky nevypada s ohledem na spotrebu.

Uživatelský avatar
kecinzer
Příspěvky: 560
Registrován: 06 úno 2015 07:09
Bydliště: Děčín - perla severu

Re: Vydrz apple watch GSM vs LTE

Příspěvek od kecinzer » 23 lis 2021 06:59

@mberdych
Díky za upřesnění ohledně 2G, to jsem vůbec netušil, že mají hodinky fakt jen 4G.
Já bych ta data bral fakt jen kvůli běhání bez telefonu, abych byl "na přijmu" - člověk nikdy neví, kdy potřebuje někomu zavolat. 4G by snad na místa kde běhám mělo být. Hudbu mám uloženou v hodinkách, rozhodně bych nestreamoval, tak by snad ta výdrž tak kritická být neměla.

Uvidíme, kdy O2 přijde s podporou, do té doby to pro mě zatím nemá smysl.
 MacBook Air 13.6" M2 8/10 512GB 24GB RAM + Keychron M3 Mini 4K/MacMouseFix + Samsung U28R550
 iPhone 14 Pro Max 128GB +  Watch Ultra LTE
 iPad 2021 64GB
 HomePod Mini  AirPodsPro

MAC_L
Příspěvky: 121
Registrován: 02 úno 2018 13:31

Re: Vydrz apple watch GSM vs LTE

Příspěvek od MAC_L » 27 lis 2021 06:50

mberdych píše:
22 lis 2021 17:05
Pouzivam Watch SE ve verzi s LTE asi 3 mesice. Mam vyzkouseno, ze kdyz jdu ven, pustim stream do sluchatek (vylozene LTE stream Apple music), tak to za 2 hodiny sezere tak 30% baterie, realne tedy stream pres LTE cca 6 hodin, coz i apple u SE nekde uvadi. Obecne bych rekl, ze samotne LTE pokud je v dosahu telefon nema zadny vliv (neni aktivni) v porovnani s AW6 co mam v rodine bez LTE. Pokud si prehravam hudbu ulozenou v hodinkach a LTE je jen ve standby (telefon doma), tak si to za ty 2 hodiny vezme tak 15-20 procent baterie. Realne tak 8-10 hodin vydrz.

LTE nepouzivam moc, ale pokud bych si koupil nove watch, rozhodne to tam chci. Je fajn vyrazit jen tak, bez mobilu, zvlast kdyz ma clovek Maxe a v kapse kalhot je to citit. Na druhou stranu povazuji za omezeni jen LTE (zadne 2G, chybejici 3G se da pochopit). Na notifikace by 2G stacilo a prece jen mist bez LTE je jeste stale nemalo. Otazka jak to bude v budoucnu s 5G, zatim to na hodinky nevypada s ohledem na spotrebu.
Takze kdyz jsem chtel watche treba do lesa na houby, kde neni LTE ale jen 3G a E tak tam si nevrznu??? 😳😳

mberdych
Příspěvky: 1743
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Vydrz apple watch GSM vs LTE

Příspěvek od mberdych » 27 lis 2021 07:14

Ne :cry:

Odpovědět