klávesnice pří přihlašování

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
MilanPin
Příspěvky: 60
Registrován: 06 led 2019 18:08

klávesnice pří přihlašování

Příspěvek od MilanPin » 22 bře 2022 09:25

Zdravím, prosím o radu. Při startu macbooku v přihlašovacím okénku mám automaticky zapnutou klávesnici ABC. Po přihlášení se zase přepne na českou. Jde o to, že zapomínám při číslech , že nemusím zmačkanost alt, ale při přihlášení už na čísla mačkám alt. V klávesnicích nemám vůbec možnost výběru klávesnice ABC.Kde v nastavení se to dá změnit Děkuji.M

Uživatelský avatar
PIN
Příspěvky: 228
Registrován: 14 dub 2014 19:57

Re: klávesnice pří přihlašování

Příspěvek od PIN » 27 bře 2022 20:14

Keď to urobíš v: Nastavenia, Všeobecné a Klávesnica nezostane klávesnica tak ako ju nastavíš?

MilanPin
Příspěvky: 60
Registrován: 06 led 2019 18:08

Re: klávesnice pří přihlašování

Příspěvek od MilanPin » 30 bře 2022 13:34

Zdravím, právě , že to je to divné. Klávesnice je nastavena na českou. Vůbec nechánu, kde se bere klávesnice ABC. Nedává to smysl. Start ABC a obrazovka po přihlášení klávesnice česká. Ach jo :-( M

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: klávesnice pří přihlašování

Příspěvek od mberdych » 30 bře 2022 13:52

Používám českou i ABC a přepínají se mi na login screenu chaoticky. Asi v tom nějaký system je, ale nevím jaký :D

Zeggjk
Příspěvky: 836
Registrován: 15 bře 2013 11:17
Bydliště: Děčín

Re: klávesnice pří přihlašování

Příspěvek od Zeggjk » 30 bře 2022 16:10

Na novém MacbookPro jsem měl nastavenu CZ a EN klávesnici s tím, že CZ byla výchozí. MacbookPro byl obnoven pomocí Timeshift zálohy předešlého Macbook Air. Na Airu to fungovalo, že default byla vždy CZ. Na MacbookPro M1 to bylo chaotické, jednou byla při přihlašování CZ někdy EN. Vyřešil jsem to tak, že jsem v nastavení klávesnice odebral EN a nechal jen CZ. Restartoval, nyní samozřejmě byla výchozí vždy CZ ( jiná nebyla) Pak jsem přidal jako druhou EN. Od té doby je klid, výchozí klávesnice je vždy CZ.

Zkuste tedy nechat jen jednu klávesnici, restartovat, přihlásit se a pak si opět přidejte další klávesnice.
iPhone 15 pro 128GB
Macbook Pro 14" 2021 M1 Pro, 512GB SSD, 16GB RAM
Mac mini 2014, Intel i5 1,4GHz, 250GB SSD, 4 GB RAM
AW Nike+ Series 4 GPS 44mm
Apple TV 4K

Odpovědět