Nefunguje kopírování textu do schránky

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
mirurumi
Příspěvky: 3
Registrován: 16 říj 2018 09:01

Nefunguje kopírování textu do schránky

Příspěvek od mirurumi » 22 čer 2022 08:18

Přátelé - nevím, jak se to stalo, ale přestalo mi na Macu (Monterey 12.4) fungovat kopírování textu do schránky pomocí zkratky Cmd+C.

Na webu jsem našel nějaká řešení - v zásadě jde o ukončení procesu pboard pomocí Monitoru aktivity nebo Příkazové řádky. Ten proces ale nejde ukončit.

Je tedy problém v tomto běžícím procesu nebo úplně někde jinde?

Budu vděčný za každou radu.

sumec83
Příspěvky: 73
Registrován: 11 kvě 2020 15:43

Re: Nefunguje kopírování textu do schránky

Příspěvek od sumec83 » 22 čer 2022 10:55

Hm, s tímto jsem se zatím nesetkal.. Tzn, ani restart případně kontrola nastavení klávesových zkratek problém neřeší?

mirurumi
Příspěvky: 3
Registrován: 16 říj 2018 09:01

Re: Nefunguje kopírování textu do schránky

Příspěvek od mirurumi » 22 čer 2022 11:31

Tak už je záhada objasněna.

Pokud by se to někomu stalo, tak vysvětlení je, že se jedná o klávesnici Logitech K480, která jde spárovat jak s PC, tak s Macem. No a omylem jsem zapnul volbu propojení s PC. Většina kláves funguje, jen některé pomocné klávesy včetně Cmd Mac patrně špatně interpretuje.

Je tedy možno téma uzamknout.

Odpovědět