PROSÍM POMOC - Vytažení fotek ze zablokovaného iPhonu

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Vertigo7777
Příspěvky: 1
Registrován: 19 lis 2022 17:53

PROSÍM POMOC - Vytažení fotek ze zablokovaného iPhonu

Příspěvek od Vertigo7777 » 19 lis 2022 17:55

Bohužel jsem neměl zálohovaných 60 GB fotek a děti nevědomkem přenastavili bezpečnostní kod, po 10ti zkouškách, kdy jsem se modlil aby se to odemklo, se nám to čekatelně zablokovalo.

Pro rejpaly, co stejně nepomůžou - Ano vím!, již vše musím zálohovat na cloudu a platit

A teď pro ty chytřejší - nevíte někdo, PROSÍM o nějaké možnosti, jailbreaku, programu atp. jak z toho ty fotky dostat, jsou to 3 roky našeho života.

Apple podpora samozřejmně říká, že to nejde, Data Help atp. také neumí.

případné info klidně i do emailu petr.riha1974@seznam.cz - rád i za pomoc zaplatím

Zeggjk
Příspěvky: 836
Registrován: 15 bře 2013 11:17
Bydliště: Děčín

Re: PROSÍM POMOC - Vytažení fotek ze zablokovaného iPhonu

Příspěvek od Zeggjk » 19 lis 2022 19:51

Ale já bych si tipnul, že po 10 pokusech se to né zablokovalo, ale vymazalo. Takto je to i v nastavení telefonu ve Face ID a kód: Smazat data - Smazat všechna data v iPhonu po 10 neúspěšných pokusech o zadání kódu. Takže pokud se to smazalo, tak fakt není šance ta data získat. Ta data jsou šifrovaná a po smazání se smaže i klíč pro dešifrování těch dat.

PS: Není nutné hned platit za cloud, ale pak je potřeba se tomu věnovat, třeba alespoň stahovat fotky z iPhone někam jinam. Pokud si platíte, o nic se nestaráte, vše se zálohuje na ten cloud automaticky.
iPhone 15 pro 128GB
Macbook Pro 14" 2021 M1 Pro, 512GB SSD, 16GB RAM
Mac mini 2014, Intel i5 1,4GHz, 250GB SSD, 4 GB RAM
AW Nike+ Series 4 GPS 44mm
Apple TV 4K

celhel
Příspěvky: 6
Registrován: 18 lis 2022 08:08

Re: PROSÍM POMOC - Vytažení fotek ze zablokovaného iPhonu

Příspěvek od celhel » 20 lis 2022 09:19

Pokud na daném iPhone je aktivní funkce zálohování na iCloud, udělal bych následující:
- z jiného zařízení s Apple id použitého v zablokovaném telefonu zvolte rozšíření iCloud na vhodnou kapacitu
- blokovaný telefon nechce vybít a dát na nabíjet
- při tomto procesu by se mělo uskutečnit zálohování
- poté budou fotky dostupné přes web iCloud (pokud bylo zálohování aktivní) a obsah fotek zkontrolujte třeba přes web iCloud

Pro inspiraci https://cs.ios-data-recovery.com/backup ... -passcode/

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: PROSÍM POMOC - Vytažení fotek ze zablokovaného iPhonu

Příspěvek od MichalJ » 21 lis 2022 11:54

Zeggjk píše:
19 lis 2022 19:51
Ale já bych si tipnul, že po 10 pokusech se to né zablokovalo, ale vymazalo. Takto je to i v nastavení telefonu ve Face ID a kód: Smazat data - Smazat všechna data v iPhonu po 10 neúspěšných pokusech o zadání kódu.
To je ale podle mně defaultně vypnuté.

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: PROSÍM POMOC - Vytažení fotek ze zablokovaného iPhonu

Příspěvek od ra3662 » 21 lis 2022 12:02

Myslím že to tak akutní nebude.
Do dneška ani jedna odezva?
Takže tu řešíme jestli zamčeno nebo smazáno, ale bohužel jen odhadujeme.
Snad nám autor objasní situaci až se navrátí.

Odpovědět