Bezdrátové připojení k projektoru

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Dagmar S.
Příspěvky: 2
Registrován: 30 pro 2022 18:19

Bezdrátové připojení k projektoru

Příspěvek od Dagmar S. » 30 pro 2022 18:25

Ráda bych propojila bezdrátově MacBook Air s projektorem XGIMI Elfin. Podařilo se mi projektor připojit na wifi, ale teď nemohu přijít na to, jak ho spojit s počítačem. Pokud to tedy půjde bez kabelu. Děkuji za rady.

Zeggjk
Příspěvky: 838
Registrován: 15 bře 2013 11:17
Bydliště: Děčín

Re: Bezdrátové připojení k projektoru

Příspěvek od Zeggjk » 31 pro 2022 08:05

Běží v něm Chromecast. Celou obrazovku asi nepřipojíte, ale když si např. spustíte Safari a v něm nějaké video z youtube, měl by tam být takový symbol obdelník s vějířem (viz symbol u bodu 3 v odkazu níže). Kliknutím na něj odešlete video co vám běží na Airu do chromecastu ...tzn. do projektoru.

https://support.google.com/chromecast/a ... 5235?hl=en

Pokud tedy aplikace či video umí odeslání na chromecast, najdete tam ten symbol. Celou pracovní plochu odešlete jen pokud existuje nějaká aplikace co by to uměla. Příště to chce vybírat projektor, co umí funkci AirPlay2. Pak je odesílání jakéhokoliv obrazu z jablečných zařízení velmi jednoduché. Např. https://www.lgshop.cz/lg-pf610p/parametry
iPhone 15 pro 128GB
Macbook Pro 14" 2021 M1 Pro, 512GB SSD, 16GB RAM
Mac mini 2014, Intel i5 1,4GHz, 250GB SSD, 4 GB RAM
AW Nike+ Series 4 GPS 44mm
Apple TV 4K

Dagmar S.
Příspěvky: 2
Registrován: 30 pro 2022 18:19

Re: Bezdrátové připojení k projektoru

Příspěvek od Dagmar S. » 31 pro 2022 10:43

Děkuji za odpověď, nakonec jsem vypátrala, že aplikace existuje, takže po stažení už to funguje, v macu se mi objevila možnost 2. obrazovky a vše se přenáší bez problémů.

Odpovědět