Tovární nastavení iMac

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
KUBAJZ8585
Příspěvky: 19
Registrován: 15 lis 2022 08:08

Tovární nastavení iMac

Příspěvek od KUBAJZ8585 » 19 bře 2023 17:29

Dobrý den, jsem zoufalý a věřím, že mi zde určitě bude schopný někdo pomoci. Prodávám svůj iMac z roku 2019, a nedaří se mi dát jej do továrního nastavení. Na apple stránkách je napsán postup, ale jakmile přejdu do nastavení - obecné - smazat data a nastavení hodí mi to hlášku, že nelze spustit průvodce vymazáním a tím to končí. Porádíte mi někdo.
Přílohy
Snímek obrazovky 2023-03-19 v 17.26.44.png

Kocinko
Příspěvky: 12
Registrován: 23 úno 2023 09:19

Re: Tovární nastavení iMac

Příspěvek od Kocinko » 20 bře 2023 08:33

Nejjistější cesta je přeinstalování přes Recovery. Samozřejmě vše je třeba zálohovat buď na externí disk, nebo si vytvořit zálohu přes Time Maschine.
Důležité je odhlásit Mac z iCloud, případně z iMessage a iTunes !!!
Mac restartovat a během restartu stisknout klávesy CMD+Option+R čímž se dostanete do Recovery přes Internet. Připojit se na síť, pak Vybrat Disk Utility, najít svůj spouštěcí disk (obvykle Macintosh HD) a klik na Vymazat formátem Mac OS Extended Journaled a názvem standardně Macintosh HD. Vyjít z Disk Utility a vybrat kartu Instalace. Zvolit disk Macintosh HD pro novou instalaci. Systém si stáhne nový obraz přes Internet. Po instalaci MacOS PC vypnout když se zobrazí úvodní obrazovka s výběrem jazyků. Mac je tak připraven pro nového uživatele.

Odpovědět