Macbook jak najít složky po instalaci hry podobně jako na Windows

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
orgasmic
Příspěvky: 2
Registrován: 09 dub 2023 18:32

Macbook jak najít složky po instalaci hry podobně jako na Windows

Příspěvek od orgasmic » 09 dub 2023 18:47

Ahoj všichni,

přešel jsem z Win laptopu na MacBook Pro M2 a chtěl bych se zeptat na následující.
Přes Steam jsem si nainstaloval Baldurs Gate 2 a funguje parádně.
Stáhnul jsem si češtinu, kde stačí přepsat jeden soubor, ale nemůžu najít, kde jsou soubory z instalace uloženy.
Když použiji Parallels, tak to funguje (logicky :))

Dá se někde v Macu dostat k souborům, které jsou uložené po instalaci programu? Ve Win laptopu je složka Lang se všemi jazyky ve hře, je něco podobného v Macu?

Děkuji

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Macbook jak najít složky po instalaci hry podobně jako na Windows

Příspěvek od rony » 09 dub 2023 20:30

ak je cela hra .app, tak cez prave tôacidlo Show contents?
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Zeggjk
Příspěvky: 836
Registrován: 15 bře 2013 11:17
Bydliště: Děčín

Re: Macbook jak najít složky po instalaci hry podobně jako na Windows

Příspěvek od Zeggjk » 10 dub 2023 07:57

Když ve Steamu kliknete u té hry na ozubené kolo a vyberete Vlastnosti, pak vyberte místní soubory a procházet.
A jak píše Rony, jestli tam bude jen jeden soubor něco.app tak na něj klikněte prav tl.myši a vyberte Zobrazit obsah balíčku.
Ona se sice aplikace něco.app (třeba Safari.app) tváří, jako že to je jeden soubor, ale ve skutečnosti je to obyčejný adresář
iPhone 15 pro 128GB
Macbook Pro 14" 2021 M1 Pro, 512GB SSD, 16GB RAM
Mac mini 2014, Intel i5 1,4GHz, 250GB SSD, 4 GB RAM
AW Nike+ Series 4 GPS 44mm
Apple TV 4K

orgasmic
Příspěvky: 2
Registrován: 09 dub 2023 18:32

Re: Macbook jak najít složky po instalaci hry podobně jako na Windows

Příspěvek od orgasmic » 10 dub 2023 08:25

Když jsem kliknul na ikonu aplikace a dal ukázat Content, tak se ukázala nějaká struktura složek a pár souborů, ale celé to mělo asi 550kB z cca 4GB hry.

Zeggjk
Příspěvky: 836
Registrován: 15 bře 2013 11:17
Bydliště: Děčín

Re: Macbook jak najít složky po instalaci hry podobně jako na Windows

Příspěvek od Zeggjk » 10 dub 2023 12:19

Tak se podívejte do své knihovny /Users/vaseuzivatelskejmeno/Library (nebo když jste ve Finderu, stiskněte shift+command+L, měl by se otevřít adresář Kníhovna. A tam najděte adresář Containers a v něm adresáře BGEE nebo BG2EE nebo com.beamdog..něco . V Těch adresářích nevím v jakém, by mělo být Data > Dokumenty > Baldur's Gate a tam data té hry.

Víc asi někdo kdo má tuhle hru. Co mám instalováno přes Steam, tak všechny data her které mám, jsou dostupné přes tu nabídku vlastností a zobrazit soubory, nebo pak: /Users/jirka/Library/Application Support/Steam/steamapps/common
a zde jsou adresáře všech her včetně jejich dat.
iPhone 15 pro 128GB
Macbook Pro 14" 2021 M1 Pro, 512GB SSD, 16GB RAM
Mac mini 2014, Intel i5 1,4GHz, 250GB SSD, 4 GB RAM
AW Nike+ Series 4 GPS 44mm
Apple TV 4K

Odpovědět